X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Posiedzenie Rady Koordynacyjnej Światowego Kongresu Tatarów krymskich

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 21:50
W Kijowie odbyło się posiedzenie Rady Koordynacyjnej Światowego Kongresu Tatarów krymskich, na którym obecni byli przedstawiciele z Polski, Turcji i Stanów Zjednoczonych. - To dwudziestopięcioosobowe. ciało reprezentujące wszystkich Tatarów krymskich. W związku z wydarzeniami politycznymi na Ukrainie, ostatnie spotkanie odbyło się w Kijowie - mówił w Polskim Radiu 24 Nedun Usejnow z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 30.01.19 Posiedzenie Rady Koordynacyjnej Światowego Kongresu Tatarów krymskich
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Medżlis Tatarów Krymskich/qtmm.org

- Rada spotkała się, aby porozmawiać o bieżących sprawach oraz zaplanować działania na kolejne miesiące, związane z 5. rocznicą okupacji Krymu oraz 75. rocznicą deportacji Tatarów krymskich. To dwa bardzo ważne wydarzenia w historii i pamięci zbiorowej Tatarów krymskich, kształtujące współczesną tożsamość narodową. Każda z diaspor przygotowuje swoje działania, ale chcemy je zsynchronizować, aby jeden głos wspólnie wypowiedziany w tym samym czasie i w ten sam sposób, wybrzmiał jak najgłośniej - mówił Nedun Usejnow.

Gość Polskiego Radia 24 mówił, że największa diaspora Tatarów krymskich zamieszkuje Turcję: - Najbardziej aktywna i największa diaspora, to ci Tatarzy krymscy, którzy zaczęli przybywać od końca XVIII wieku na terytorium ówczesnego Imperium Osmańskiego. Dzis w Turcji, według różnych liczb, w tej diasporze żyje od 2 do 4 mln. osób. 

PR24

___________________

Data emisji: 30.01.19

Godzina emisji: 20:35

Zobacz więcej na temat: Tatarzy krymscy Ukraina Krym
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak