X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ta dekada jest przełomem w naszej części Europy". Michał Kłosowski o akcji "Opowiadamy Polskę światu"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:39
Chodzi o pokazanie prawdziwej historii Polski, prawdziwej dumy z bycia Polakiem, tego, z czego my sami, jako Polacy, możemy być dumni i to, czym możemy się chwalić na świecie, zarówno wydarzeniami jak i postaciami - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kłosowski, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "Wszystko co najważniejsze" odnosząc się do akcji "Opowiadamy Polskę światu".
W ramach akcji Opowiadamy Polskę światu we francuskim czasopiśmie pojawił się artykuł prezesa KGHM
W ramach akcji "Opowiadamy Polskę światu" we francuskim czasopiśmie pojawił się artykuł prezesa KGHMFoto: twitter.com/kghm_sa

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w ponad 50 mediach na całym świecie ukazują się teksty na temat Polski. Autorami tekstów są m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz polscy historycy, intelektualiści i ludzie zajmujący się ekonomią. Publikacje ukazują się w ramach cyklu "Opowiadamy Polskę światu", w którym autorzy przedstawiają tematy ważne dla Polski i Polaków. W Polskim Radiu 24 o cyklu mówił Michał Kłosowski z magazynu "Wszystko co najważniejsze", który jest odpowiedzialny za akcję.

Uchwalenie_Konstytucji_3_Maja.jpg
"Opowiadamy Polskę światu". Artykuły z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja w 50 mediach na całym globie

Gość PR24 przypomniał, że projekt "Opowiadamy Polskę światu" jest projektem cyklicznym, co kilka miesięcy powtarzanym przy różnych okazjach. Jak wyjaśnił, jego celem jest "pokazanie prawdziwej historii Polski, prawdziwej dumy z bycia Polakiem".

Czytaj również:

"Z czego możemy być dumni"

- To, z czego my sami, jako Polacy, możemy być dumni i to, czym możemy się chwalić na świecie, zarówno wydarzeniami jak i postaciami, właśnie czytelnikom na całym świecie - nie tylko w Polsce, ale w mediach w Europie i w mediach na różnych kontynentach, w Ameryce czy w Azji - mówił Michał Kłosowski.

- Faktycznie tych odsłon było już kilka za nami. Zaczęliśmy w trakcie pandemii, w najtrudniejszym momencie, od 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, od 100-lecia Bitwy Warszawskiej, 40-lecia powstania Solidarności, oczywiście odzyskania niepodległości, rocznicy grudnia (70. roku). Taki projekt nazwaliśmy "dekadą Europy centralnej", stawiając tezę, że rozpoczynająca się dekada jest przełomem dla naszej części Europy - mówił wicenaczelny miesięcznika "Wszystko co najważniejsze".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:22 PR24_mp3 2021_05_02-11-33-32_Kłosowski.mp3 Michał Kłosowski o akcji "Opowiadamy Polskę światu" ("Konfrontacje idei" / PR24)

* * *

Audycja: "Konfrontacje idei"
Prowadzi: Zdzisław Krasnodębski
Gość: Michał Kłosowski (miesięcznik "Wszystko co najważniejsze")
Data emisji: 02.05.2021
Godzina emisji: 11.33

Czytaj także

Premier na Litwie: wspieramy Ukrainę i Białorusinów w ich walce o demokrację i wolność

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 10:37
 - Polska i Litwa wspiera Ukrainę i Białoruś w walce o demokrację i wolność - zapewnił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że oba kraje opowiadają się za obroną zasad prawa międzynarodowego oraz integralności państw w tej części Europy.
rozwiń zwiń