X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ukazuje podwaliny Zachodu i współczesne osłabienie jego więzi". Prof. Wróblewski o myśli Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 09:12
- Chciałem, żeby filozofia Rogera Scrutona pomogła (...) lepiej zrozumieć zagadnienie tradycji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Wróblewski, socjolog z Uniwersytetu Śląskiego, komentując myśl konserwatywnego filozofa. 
Sir Roger Scruton (1944 - 2020)
Sir Roger Scruton (1944 - 2020)Foto: shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Tematem audycji była filozofia Rogera Scrutona. 

roger_scruton_stock_1200.jpg
"W to, co pisał, wkładał całą duszę". Tomasz Zapert o twórczości Rogera Scrutona

Gość wyróżnił pracę filozofa pt. "Zachód i cała reszta". - To bardzo ważny esej ukazujący podwaliny cywilizacji zachodniej i współczesne osłabienie więzi w jej obrębie. To było moje pierwsze spotkanie z myślą konserwatywną Rogera Scrutona - wskazał. 


Posłuchaj
22:05 _PR24_AAC 2021_02_21-08-06-16.mp3 Prof. Piotr Wróblewski: ukazuje podwaliny Zachodu i współczesne osłabienie jego więzi ("Konfrontacje idei/PR24")

 

Spośród zagadnień, którymi zajmował się badacz, prof. Wróblewski zwrócił uwagę na temat narodu. - Scruton pyta, jak narody tworzą ład społeczny - zauważył. Dodał, jak filozof widział współczesne elity cywilizacji zachodniej. - Nienawiść do tego, co swoje, nasze, która cechuje - zdaniem Scrutona - współczesne elity cywilizacji Zachodu - powiedział socjolog. Zwrócił też uwagę na "napięcie między patriotami a tymi, którzy z wrogością patrzą na swój naród, kraj".

Audycja: "Konfrontacje idei"

Prowadzący: prof. Zdzisław Krasnodębski

Gość: prof. Piotr Wróblewski (socjolog, Uniwersytet Śląski)

Data emisji: 21.02.2021

Godzina: 08.07 

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Był wielkim erudytą". Maciej Kożuszek wspomina Rogera Scrutona

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:48
- Nie zajmował się tylko historią myśli politycznej, historycznej czy filozoficznej. Pisał książki o architekturze, poezji. Był to człowiek trochę z innej epoki. Trudno będzie go zastąpić - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Gazety Polskiej" Maciej Kożuszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Życie z duszą czy bez". Prof. Jastrzębski: zakochanie to zjawisko naturalne

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2021 19:50
-  Zasadniczo przyjmowano, że namiętność miłosna, pożądanie jest pewnego rodzaju szaleństwem, zakłóceniem działania władz poznawczych, zakłóceniem rozumu. Ono może mieć poważne konsekwencje. Wystarczy przypomnieć sobie, w jaki sposób przedstawiano i rozumiano owo miłosne zauroczenie w literaturze antycznej. Ono na ogół prowadziło do fatalnych konsekwencji, łącznie z wojną trojańską - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Bartosz Jastrzębski, filozof.  
rozwiń zwiń