X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Czasy PRL w felietonach Andrzeja Dobosza

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 09:07
Gościem audycji "Konfrontacje idei" był Andrzej Dobosz, krytyk literacki, felietonista i aktor. Państwowy Instytut Wydawniczy przygotował zbiór felietonów autorstwa gościa Zdzisława Krasnodębskiego. Tematem rozmowy były problemy i zagadnienia poruszone w tekstach.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: slonme / shutterstock

Znaczna część felietonów przenosi czytelnika w czasy PRL. Jak zauważył Zdzisław Krasnodębski, z tekstów wyłania się obraz nieco inny niż ten, z którym można zapoznać się chociażby w podręcznikach szkolnych. Andrzej Dobosz porusza pewne zapomniane dziś aspekty Polski powojennej, to, że PRL był momentami śmieszny i zabawny.

Ingarden.jpg
"Jestem filozofem świata". Pierwsza biografia Romana Ingardena

Zdaniem felietonisty, w okresie PRL były również "bardzo głębokie więzi w życiu prywatnym, głębsze niż dzisiaj". - Starałem się obcować z ludźmi starszymi od siebie, których słuchałem, rzadko odpowiadając na ich pytania i nie wtrącając się zbytnio do dyskusji - zaznaczył Dobosz.

Posłuchaj
22:21 PR24_MPLS 2020_07_26-08-06-21.mp3 Andrzej Dobosz o pisaniu felietonów, życiu w okresie PRL oraz o swojej twórczości pisarskiej ("Konfrontacje idei")

Autor wraca również często do czasów szkolnych. W audycji "Konfrontacje idei" opowiedział także o swojej edukacji, studiach, spotkanych wykładowcach oraz początkach pracy pisarskiej.

***

Audycja: "Konfrontacje idei"
Prowadzący: Zdzisław Krasnodębski
Gość: Andrzej Dobosz, felietonista i aktor
Data emisji: 26.07.2020
Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Dakowicz: moja ocena literatury po 1989 r. była krytyczna

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 09:15
- Literatura zawsze znajduje sobie własną drogę, nie można jej zaplanować - mówił w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Dakowicz, krytyk literacki. 
rozwiń zwiń