X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Alexandre Kojève. Jeden z ojców duchowych Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 08:46
- Kojève zahipnotyzował całą klasę intelektualistów francuskich, którzy kształtowali myślenie w tym kraju przez następne pół wieku. Powierzono mu negocjacje ws. układu ogólnego dotyczącego ceł i handlu traktowanego jako zapowiedź stworzenia Unii Europejskiej - powiedział filozof prof. Piotr Nowak.
Audio
  • Prof. Piotr Nowak o myśli filozoficznej Alexandre'a Kojève’a ("Konfrontacje idei")
Alexandre Kojve
Alexandre KojèveFoto: National Library of France

Prof. Piotr Nowak jest autorem wielu przekładów książek, w tym "Ontologii sukcesu" poświęconej Alexandre'owi Kojève’owi, filozofowi, hegliście, nauczycielowi wielu słynnych francuskich myślicieli, ale również, jak określił to prowadzący audycję Zdzisław Krasnodębski, jednemu z ojców duchowych Unii Europejskiej.   

Ingarden.jpg
"Jestem filozofem świata". Pierwsza biografia Romana Ingardena

- Urodził się w Rosji, podczas rewolucji bolszewickiej został aresztowany, przesiedział rok w więzieniu, by następnie w 1920 roku zbiec z kraju. Trafił do Paryża i zahipnotyzował całą klasę intelektualistów francuskich, którzy kształtowali myślenie w tym państwie przez następne pół wieku - przypomniał w audycji "Konfrontacje idei".

Francuski negocjator

Kojève został urzędnikiem we francuskim ministerstwie finansów. Był bezpośrednim doradcą Charlesa de Gaulle’a i to jemu powierzono negocjacje ws. układu ogólnego dotyczącego ceł i handlu, który uważano za zapowiedź stworzenia Unii Europejskiej.

- Postulował liberalizację najpierw granic celnych między państwami europejskimi, a następnie innych barier - wskazał prof. Piotr Nowak.

Więcej o myśli filozoficznej Alexandre'a Kojève’a w całej audycji. Zapraszamy do jej wysłuchania.

***

Audycja: "Konfrontacje idei"
Prowadzący: Zdzisław Krasnodębski
Gość: prof. Piotr Nowak, filozof
Data emisji: 14.06.2020
Godzina emisji: 08.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nasza cywilizacja została wręcz podważona". Wildstein o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 09:42
- Wyobrażeniem absolutnie nieakceptowalnym, prowadzącym do fatalnych konsekwencji jest sądzenie, że naukowcy mogą przezwyciężyć wszystkie ludzkie ograniczenia. To, jaki szok wywołał koronawirus, wynika z wiary człowieka, że przezwyciężył i podporządkował sobie naturę - powiedział Bronisław Wildstein, publicysta  i filozof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Krasnodębski: UE zawiodła tam, gdzie oczekujemy od niej kompetencji

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 17:01
- Unia jest koordynatorem państw i instytucji w różnych sektorach, a nie zrobiła nic, by państwa europejskie przygotowywały się do tej pandemii - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń