X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"Konfrontacje idei". "Północ i południe" prof. Marka Cichockiego

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 08:30
- Nieoczywisty podział na północ i południe, w skonfrontowaniu z działającym na naszą wyobraźnię geopolityczną podziałem na wschód i zachód, zostało odebrane jako rebelianckie - powiedział w Polskim Radiu 24 filozof i politolog prof. Marek Cichocki o swojej najnowszej książce.
Audio
Okładka książki Marka Cichockiego Północ i południe
Okładka książki Marka Cichockiego "Północ i południe"Foto: ksiegarnia.teologiapolityczna.pl

Prof. Marek Cichocki otrzymał podczas gali otwierającej XI edycję Festiwalu „Niepokorni – Niezłomni – Wyklęci” Nagrodę im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego. Wyróżnienie zostało wręczone filozofowi za całokształt twórczości.

W laudacji Wojciech Tomczyk, uznany dramaturg i felietonista, zaznaczył, że filozof jest "buntownikiem, człowiekiem wolnym, intelektualistą nie poddającym się modom. Jest pisarzem bardzo emocjonalnym, fascynującym erudytą. Jest też człowiekiem zafascynowanym Polską i Polakami. Polska nie jest dlań prowincją, zakompleksionymi kresami, zaniedbanym przedmieściem czy przedmurzem".

W audycji rozmawiano i najnowszej książce prof. Cichockiego "Północ i południe" wydanej przez Teologię Polityczną. To zbiór esejów, które łączy pytanie o ideowe korzenie polskiej wspólnoty, jej sens i miejsce w Europie.

Więcej w nagraniu.

Rozmawiał Zdzisław Krasnodębski.

Polskie Radio 24/TeologiaPolityczna.pl/st

-----------------

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 8.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konfrontacje idei. "Hitler chciał, aby Polska była jego sojusznikiem"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2019 12:00
- Hitler był świadomy, że Niemcy same nie mogą zrobić wiele w Europie. Poszukiwał partnerów do podbicia Związku Sowieckiego. Jednym z nich miała być Polska - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk i filozof dr Krzysztof Rak, autor książki "Polska - niespełniony sojusznik Hitlera".
rozwiń zwiń