X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Konfrontacje idei. Praca mediów w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 13:45
- Nie jestem do końca przekonany, że środowisko dziennikarskie w Polsce zna realia stolicy Belgii na tyle, by umiejętnie opisywać to, co się tu dzieje. Odnoszę wrażenie, że dopiero od pewnego czasu w Brukseli zaczynają się pojawiać inni dziennikarze niż ci, którzy do tej pory byli "bywalcami" na brukselskich salonach – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Bieniaszkiewicz, dziennikarz Polskiego Radia Lublin.
Audio
  • 02.02.19 Jacek Bieniaszkiewicz o pracy mediów w Parlamencie Europejskim
Parlament Europejski
Parlament Europejski Foto: Shutterstock/Ikars

W audycji "Konfrontacje idei" gość PR24 mówił m.in. na temat roli, zadań i specyfiki pracy mediów w Parlamencie Europejskim. On sam w Brukseli bywa kilka razy w roku.

- Pierwsze moje wizyty w Brukseli to było swego rodzaju poddanie się ciężarowi wielkiej instytucji, wielkich gmachów i korytarzy. Wrażenie robiło też mnóstwo ludzi w tym miejscu. Na początku było to bardzo przytłaczające. Potem nadeszła taka refleksja – choć może jest to zbyt duże uproszczenie - że oni pracuję dla mnie. I w związku z tym ja mam prawo zwracać się do nich, domagać się informacji. Miałem świadomość, że występuję w imieniu naszych słuchaczy – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Bieniaszkiewicz.

Jak zaznaczył, Polacy wiedzą coraz więcej o unijnych funduszach. – Natomiast sama wiedza o Unii i jej instytucjach jest często dość skromna – dodał dziennikarz.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Zdzisław Krasnodębski.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 02.02.2019

Godzina emisji: 12.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Debata PR24. "Dziennikarstwo śledcze jest dziś w kryzysie"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 13:00
Jak wygląda dziś dziennikarstwo śledcze? Na ten temat w Polskim Radiu 24 dyskutowali: były dziennikarz śledczy Michał Majewski, Piotr Nisztor (Gazeta Polska Codziennie, PR24) i Wojciech Wybranowski ("Do Rzeczy").
rozwiń zwiń