X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Przyłębski: w ciągu miesiąca nauczyłem się niemieckiego, żeby czytać Heideggera w oryginale

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 14:09
- Kupiłem książkę, w której było 30 lekcji i codziennie robiłem jedną z nich mniej więcej 8 godzin. Zdobyłem w ten sposób podstawy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Prof.  Andrzej Przyłębski, filozof, ambasador RP w Niemczech.
Audio
  • 05.01.19 Konfrontacje Idei. Prof Andrzej Przyłębski o niemieckiej filozofii
Andrzej Przyłębski
Andrzej PrzyłębskiFoto: PAP/Rafał Guz

- Napisałem pracę magisterską o Martinie Heideggerze. Jego książka "Bycie i czas" nie była jeszcze wtedy przełożona, więc żona przywiozła mi ją z Berlina Zachodniego. Przewiezienie jej przez granicę nie było jednak takie proste, ponieważ Heidegger był faszystą i członkiem NSDAP - komentował Andrzej Przyłębski. Filozof zauważył, że jego habilitacja była zaś wejściem w neokantyzm.

Prof. Andrzej Przyłębski zaznaczył, że bawią go dyskusje na temat mitycznych wartości europejskich. - Pytam niekiedy niemieckich polityków, czym one są, ale oni nie bardzo potrafią odpowiedzieć. W ogóle nie mają świadomości jak trudnym tematem jest kwestia wartości - stwierdził gość Polskiego Radia 24. Ambasador powiedział, że "politycy niemieccy często mają przygotowanie filozoficzne, co umożliwia interakcje z nimi". - Ich wiedza kończy się jednak zazwyczaj na Immanuelu Kancie - dodał.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Zdzisław Krasnodębski.

PR24

____________________ 

Data emisji: 05.01.2019

Godzina emisji: 12:35

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gruzińsko-polsko-niemieckie projekty przybliżania Gruzji do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:15
Gościem audycji Zdzisława Krasnodębskiego w audycji z cyklu "Konfrontacje Idei" byli: Mamuka Berjaszwili z Gruzińskiego Technicznego Uniwersytetu w Tbilisi oraz Georgi Gawtadze z Uniwersytetu Państwowego w Kutaisi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: w dążeniu do Zachodu był paradoks

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 13:54
- To, co działo się na Zachodzie, było dla nas ziemią obiecaną. Chcieliśmy tacy być. W tym dążeniu był paradoks, bo, gdy upadł komunizm, w okresie tzw. transformacji zaczęliśmy naśladować Europę w kształcie jakim jest. Nie w tym, który dał jej dynamikę i rozwój, ale w kształcie, który doprowadził do stagnacji i sytuacji kryzysowych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Bronisław Wildestein, autor zbioru esejów "O kulturze i rewolucji".
rozwiń zwiń