more_horiz

Gruzińsko-polsko-niemieckie projekty przybliżania Gruzji do Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:15
Gościem audycji Zdzisława Krasnodębskiego w audycji z cyklu "Konfrontacje Idei" byli: Mamuka Berjaszwili z Gruzińskiego Technicznego Uniwersytetu w Tbilisi oraz Georgi Gawtadze z Uniwersytetu Państwowego w Kutaisi.
Audio
Flaga Gruzji
Flaga GruzjiFoto: av.coe.int

Celem wizyty naukowców w Polsce jest przybliżenie Uniwersytetów Gruzińskich innym uczelniom europejskim i rozwijanie wspólnych projektów. - Przygotowujemy się do polsko-niemiecko-gruzińskiego, który nie będzie miał wydźwięku wyłącznie akademickiego, ale będzie istotny w kontekście społecznym dla Gruzji. Ważne by relacje polsko-gruzińskie rozszerzyć na więcej dyscyplin – mówił Mamuka Berjaszwili.

Georgi Gawtadze podkreślił, że doświadczania Polski związane z transformacją polityczną i gospodarczą są szczególnie cenne dla Gruzji. – Otwarty dostęp do dorobku naukowego jest nowym trendem w Europie, tak by nauka nie była celem samym w sobie, ale służyła rozwojowi państwa i biznesu. Chcemy poznać osiągnięcia Polski, to będzie dla nas istotne także z powodu więzi historycznych i podobnych doświadczeń w historii - zauważył gość Polskiego Radia 24.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Zdzisław Krasnodębski.

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 08.12.2018

Godzina emisji: 12:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawa wspiera Tbilisi

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 15:05
Sejm kierując się „duchem solidarności pomiędzy narodami Polski i Gruzji, w 10. rocznicę zbrojnej agresji rosyjskiej na niepodległe państwo gruzińskie, pragnie upamiętnić te tragiczne wydarzenia” - głosi uchwała Izby, przyjęta we wtorek podczas pierwszego dnia 70. posiedzenia. W Polskim Radiu 24 komentarz dr Ryszarda Żółtanieckiego, byłego dyplomaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie w Gruzji. Zwycięży prozachodnie nastawienie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 17:09
– Prorosyjskość nie jest obecna w polityce gruzińskiej. Istotne jest to, że wszyscy liczący się kandydaci obrali kierunek proeuropejski – powiedział Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych. W Polskim Radiu 24 rozmowa o tym, w jaki sposób na politykę wewnętrzną i zagraniczną Gruzji mogą wpłynąć wybory prezydenckie, których pierwsza tura odbyła się 28 października.
rozwiń zwiń