X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Zybertowicz: pewne elementy socjologi przydają się we właściwym czytaniu polityki

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:44
Gościem "Konfrontacji Idei" był prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy i doradca w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, a wcześniej bliski współpracownik Jarosława i Lecha Kaczyńskich. Tematem audycji było pytanie o rolę i użyteczność socjologii w funkcjonowaniu polskiej przestrzeni politycznej.
Audio
  • 11.08.2018 Konfrontacje Idei: Rola socjologii w polityce. Gość: prof. Andrzej Zybertowicz
Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy i Biura Bezpieczeństwa Narodowego
Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy i Biura Bezpieczeństwa NarodowegoFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Zdaniem prof. Andrzeja Zybertowicza socjologia w życiu politycznym "odrobinę pomaga, ale więcej przeszkadza". - Czym bardziej jestem zakolegowany z polityką, tym bardziej gruntuje się we mnie przekonanie, że nauki społeczne, a socjologia zwłaszcza, polityki nie rozumieją i zajmują się własną, skonstruowaną przez siebie rzeczywistością. Trzeba pozbyć się wielu standardowych socjologicznych sposobów myślenia, aby czytać właściwie politykę. Jak już się to zrobi to pewne elementy socjologi się przydają. Należy do nich m.in. umiejętność zdystansowanego, metodologicznie uporządkowanego patrzenia na pewne zjawiska - stwierdził.

Odnosząc się do stanowiska powszechnego w środowiskach naukowych ocenił, że "Ci socjologowie, którzy bardzo krytycznie, czasami z agresywną niechęcią odnoszą się do socjologów zaangażowanych w politykę uważając, że to jest coś złego, nie rozumieją zjawisk"public intellectuals" czy "scholars practitioners" popularnych w kulturze anglosaskiej". - Ktoś kto jest przy polityce czy administracji, wraca potem na uczelnię lub do thinktanku, a czasem później z powrotem do polityki. Na takim płodozmianie buduje się podwyższone kompetencje - dodał.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był prof. Zdzisław Krasnodębski.

--------------------

Data emisji: 11.08.18

Godzina emisji: 12.36

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak