X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rolnictwo nie jest główną przyczyną zmiany klimatu". Marek Sawicki o emisji metanu

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 08:12
- Zmiany klimatyczne są z pewnością problemem nie tylko Polski, ale też całego świata - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Sawicki, poseł PSL.
fabryka dym kopci zatruwanie środowiska free shutt 1200 .jpg
Emisja metanu na świecie spadnie. Jest deklaracja liderów ponad 80 krajów

Podczas szczytu COP26 negocjatorzy doszli do porozumienia w sprawie ograniczenia emisji metanu do atmosfery o 30 procent do końca dekady oraz zakończenie wycinania drzew na masową skalę. Według wczorajszych komunikatów Unii Europejskiej i departamentu stanu USA porozumienie w sprawie metanu wsparły 103 państwa. Na razie nie ma wśród nich Polski.

- Jako rolnicy jesteśmy gotowi zaproponować takie rozwiązania, w których rzeczywiście rolnictwo będzie nie tylko ograniczało emisję dwutlenku węgla czy metanu, ale będzie go przekształcało w to dobro, które jest oczekiwane - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Marek Sawicki.

Posłuchaj
13:24 PR24_mp3 2021_11_04-07-35-53.mp3 Marek Sawicki: rolnictwo nie jest główną przyczyną zmiany klimatu (Polskie Radio 24)

Jak wskazał, "możemy wiązać węgiel w postaci próchnicy, w postaci masy roślinnej, która będzie pozostawała na wiele lat w glebie".

Poseł PSL podkreślił także, że "zmiany klimatyczne są z pewnością problemem nie tylko Polski, ale problemem całego świata, więc lekceważyć ich nie możemy". - Chcę wyraźnie podkreślić, że nie rolnictwo jest główną przyczyną zmiany klimatu, a od wieków jest jego współgospodarzem - zaznaczył. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzi: Stanisław Janecki

Gość: Marek Sawicki, poseł PSL

Data emisji: 4.11.2021

Godzina emisji: 07:35

jb

Czytaj także

Unijny komisarz do spraw rolnictwa: głównym założeniem nowej polityki rolnej UE będzie Zielony Ład

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 17:26
Unijny komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski poinformował, że nowa Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej, w tym Zielony Ład, wejdą w życie od początku 2023 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier i minister rolnictwa zapowiedział kiedy powstanie Narodowy Holding Spożywczy

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 13:00
W ciągu pół roku powinien powstać Narodowy Holding Spożywczy - poinformował minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Wiceszef rządu dodał, że powołanie nowego podmiotu powinno przebiegać sprawniej dzięki współpracy z resortem aktywów państwowych
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dużym problemem jest drożyzna". Kasprzak o sytuacji w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 18:19
- Nie wyobrażam sobie, jak rolnicy od przyszłego roku będą produkować, bo niejednego nie będzie stać na nawóz - powiedział w Polskim Radiu 24 Mirosław Kasprzak, poseł PSL.
rozwiń zwiń