X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Andrzej Halicki: powrót Donalda Tuska bardzo ożywił całą opozycję

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 08:07
- Ludzie, których spotykam, bardzo często mówią, że to jest taki powrót pewnej nadziei na konsolidację, na skuteczne przeciwstawienie się temu, co ich denerwuje - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Halicki, eurodeputowany PO.
shutterstock donald tusk free 1200.jpg
"Jestem zwolennikiem więcej niż liftingu w PO". Zdrojewski o wyborach szefostwa Platformy

W październiku Platforma Obywatelska wybrała przewodniczącego, którym został Donald Tusk (jako jedyny kandydat otrzymał 97,4 proc. głosów), a także szefów regionów i powiatów. Na antenie Polskiego Radia 24 powrót Donalda Tuska do polskiej polityki ocenił Andrzej Halicki.

Posłuchaj
12:10 PR24_mp3 2021_11_03-07-35-59.mp3 Andrzej Halicki: powrót Donalda Tuska bardzo ożywił całą opozycję (Polskie Radio 24)

Eurodeputowany wskazał, że "powrót Donalda Tuska bardzo ożywił całą opozycję". - Przede wszystkim jednak tę grupę naszego społeczeństwa, która z jednej strony nie miała pełnej identyfikacji, takiej trwałej, stałej, ale też była trochę bierniejsza - zaznaczył.

- Spotykam się z ludźmi, którzy bardzo często mówią, że to jest taki powrót pewnej nadziei na konsolidację, na skuteczne przeciwstawienie się temu, co ich denerwuje, czego nie akceptują, co widzą w swojej okolicy jako takie nieakceptowalne zdarzenia - podkreślił.

Jak zaznaczył, "to, co widzimy na szczytach władzy, myślę o takiej arogancji, nepotyzmie czy też wręcz aferalnych zjawiskach, jeszcze bardziej denerwuje mieszkańców nisko, na dole, tam, gdzie widzą to wokół siebie i chcieliby to zmienić". - Jednak tak naprawdę nie ma tej siły, tej koordynacji albo po prostu liderów - zauważył.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzi: Eliza Olczyk

Gość: Andrzej Halicki, eurodeputowany PO

Data emisji: 3.11.2021

Godzina emisji: 07:35

jb

Czytaj także

"Tusk jest obciążeniem dla Platformy". Krytyczne słowa senatora PO o szefie partii

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 07:57
- Donald Tusk w społeczeństwie jest obciążeniem dla Platformy, ale w partii jego przeszłość jest oceniana pozytywnie - powiedział senator PO Antoni Mężydło, cytowany przez "Super Express". Polityk stwierdził, że wybór Tuska na szefa partii "nie jest najlepszym rozwiązaniem". W jego przekonaniu PO stała się własnością byłego premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński o opozycji: nie wszystkie ugrupowania wpisują się w narrację Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 09:26
- Zachowania Włodzimierza Czarzastego czy polityków PSL wobec problemu na granicy pokazują, że widzą oni pewne rzeczy inaczej i nie wpisują się w narrację Donalda Tuska - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO odcina się od Sławomira Nowaka? "Trzeba pytać jego rodzinę, nie nas"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 10:27
Choć politycy Platformy Obywatelskiej zbierali pieniądze na kaucję Sławomira Nowaka, teraz wolą o nim nie rozmawiać - informuje tygodnik "Wprost". - Jest pewna ulga, że dopóki Nowak nie jest znów w areszcie, nie ma na niego nacisków, żeby mówił o kolegach - mówi jego dawny znajomy.
rozwiń zwiń