X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

TK zajmie się ustawą medialną? Lichocka: prawo jest omijane, sprawa musi być rozwiązana

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2021 08:00
- W gronie parlamentarzystów będziemy się zastanawiać nad tym, czy podjąć tę inicjatywę. Z pewnością coś w tej sprawie trzeba zrobić, ponieważ polskie prawo jest nieszczelne i omijane - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych. 

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski zaapelował, by Trybunał Konstytucyjny zbadał, czy podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą kontrolować w Polsce telewizję.


forum-sęk 1200.jpg
"Koncesję dla TVN24 przedłużono, ale stan prawny trzeba doprecyzować". Wiceszef MSZ o decyzjach KRRiT

Gość Polskiego Radia 24 tłumaczyła, że nie chodzi o to, aby Trybunał Konstytucyjny zajmował się telewizją TVN. - TK nic do TVN. Jest pytanie o ustawę o radiofonii i telewizji uchwaloną w 1993 roku, która w artykule 35. mówi o tym, że koncesję może otrzymać podmiot zagraniczny, w którym udział obcego kapitału nie przekracza 49 proc. Artykuł budzi wiele wątpliwości, jest omijany przez TVN - powiedziała Joanna Lichocka. 

Jej zdaniem sprawa dotyczy zagadnień związanych z prawem. - Chodzi o kwestię konstytucyjności i wolności działania polskich podmiotów, ich równości wobec podmiotów z zagranicy. W tej chwili polskie podmioty są w gorszej sytuacji niż podmioty zagraniczne. Dysponują mniejszymi możliwościami gry na rynku medialnym - podkreśliła poseł PiS.

Przypomniała też, że przewodniczący KRRiT zaapelował do podmiotów, które mogą złożyć skargę do TK, żeby rozważyły jej zasadność. - KRRiT nie ma takich uprawnień. Posiada je prezydent, premier i grupa posłów. Będziemy się zastanawiać nad tym w gronie parlamentarzystów, czy podjąć tę inicjatywę. Z pewnością coś w tej sprawie trzeba zrobić, ponieważ polskie prawo jest nieszczelne i omijane. Prędzej czy później sprawa musi być rozwiązana - podsumowała Joanna Lichocka.  


Posłuchaj
14:53 PR24 2021_11_02-07-06-26.mp3 Joanna Lichocka gościem Doroty Kani (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 


TVN należy do koncernu Discovery z USA. Amerykanie zarządzają jednak stacją za pośrednictwem spółki Polish Television Holding BV, zarejestrowanej w Holandii.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "24 Pytania-Rozmowa poranka"

Prowadzący: Dorota Kania 

Gość: Joanna Lichocka (PiS)

Data emisji: 2.11.2021

Godzina emisji: 7.06

PR24

Czytaj także

KRRiT przegłosowała przedłużenie koncesji dla TVN24. Uzyskano bezwzględną większość głosów

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 19:31
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła dziś jednogłośnie uchwałę w sprawie podjęcia działań mających na celu uporządkowanie zasad rozpowszechniania programów radiowych i telewizyjnych w Polsce w zakresie możliwości działania podmiotów spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
rozwiń zwiń