X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MON o pomysłach opozycji ws. budowy zapory: brakuje jeszcze, żeby w przetargu startowali Białorusini

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2021 07:45
- Brakuje jeszcze, żeby firmy białoruskie startowały w tym przetargu. Względy bezpieczeństwa są w tym przypadku absolutnie nadrzędne - powiedział w Polskim Radiu 24 o pomysłach przeprowadzenia otwartego przetargu na budowę zapory na granicy Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

- Naszym celem jest to, żeby zapora na granicy polsko-białoruskiej stanęła już w pierwszej połowie przyszłego roku - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jest on przekonany, że ustawa w tej sprawie szybko trafi do prezydenta. Sejm będzie w tej sprawie głosował poprawki Senatu.

1200_SG_TT.jpg
Napięta sytuacja na granicy z Białorusią. Powstało 139 km płotu

Otwarty przetarg

Wojciech Skurkiewicz powiedział, że pomysły opozycji powinny zostać w całości odrzucone przez Sejm. - Mam nadzieję, że Sejm odrzuci poprawki senackie. Trudno wyłaniać podmiot, który będzie realizował budowę muru przy otwartej kurtynie. Wtedy musielibyśmy ogłaszać wszystkim, jak będzie budowana zapora, jakie będą zabezpieczenia itd. Nie wyobrażam sobie tego - powiedział.

Czytaj także:

Wiceszef obrony narodowej podkreślił, że wprowadzanie pomysłu otwartego przetargu jest niebezpieczne dla państwa. - Brakuje jeszcze, żeby firmy białoruskie startowały w tym przetargu. Względy bezpieczeństwa są w tym przypadku absolutnie nadrzędne - zaznaczył.

- Pieczę nad budową będzie sprawowało CBA. Będą odpowiadali za zabezpieczenie tej inwestycji, aby nie dochodziło do żadnych problemów natury zastępczej - dodał Wojciech Skurkiewicz.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
22:34 PR24_mp3 2021_10_29-07-06-23.mp3 Wojciech Skurkiewicz m.in. o procedowaniu budowy zapory na granicy z Białorusią (24 Pytania)

 

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 29.10.2021
Godzina emisji: 07:06

dz

Czytaj także

"Aktywność Moskwy widać na różnych polach". Stanisław Żaryn o rosyjskim zaangażowaniu w kryzys na granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 14:30
- Wiemy, że szlak migracyjny był uruchomiony w okresie rosyjsko-białoruskich manewrów "Zapad". Białoruś nie pozwoliłaby sobie na uruchomienie tego procederu na taką skalę, podczas trwających ćwiczeń wojskowych, bez zgody Rosji. Zaangażowanie rosyjskie widzimy, choć samej Rosji zależy na tym, żeby jej z tą sprawą nie łączyć - mówi Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest dziurawa jak sito". Szczepański o granicy białorusko-ukraińskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 17:53
- Mam pewne obawy co do odcinka zapory o długości 186 kilometrów. Przypomnę, że granica białorusko-ukraińska jest dziurawa jak sito. Za chwilę może się okazać, że kiedy staną zasieki, wówczas migranci przejdą przez Białoruś na Ukrainę. I tu powstaje pewien problem. Sytuacja jest trudna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wiesław Szczepański (Nowa Lewica). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: na granicy z Białorusią stanie nowoczesna zapora

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 21:02
- Naszym celem jest to, żeby zapora na granicy polsko-białoruskiej stanęła już w pierwszej połowie przyszłego roku - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jest on przekonany, że ustawa w tej sprawie szybko trafi do prezydenta.
rozwiń zwiń