X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Efekt błędnej polityki rządu". Kowal o karze TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej SN

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 08:15
- Istnieje zgoda co do istoty sprawy. Trzeba było wyeliminować znane błędy i nie pchać Polski w kolejne kłopoty. Rząd nie radzi sobie w polityce europejskiej. Zamiast krzyczeć i obrażać instytucje europejskie, należało załatwić sprawę, która nie jest nowa - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej. 
Paweł Kowal
Paweł KowalFoto: PR24/MR

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie w związku z przepisami dotyczącymi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. 

WaszczykowskiPR24AK.jpg
Waszczykowski: KE stygmatyzuje polski rząd, bo chce doprowadzić do jego upadku

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 jest to wynikiem błędnej polityki rządu. - Doprowadzono do tego, że staliśmy się ofiarą kar ws. Turowa i Izby Dyscyplinarnej. Sprawa jest znana od dawna. Również przedstawiciele rządu przyznają, że Izbę Dyscyplinarną trzeba znieść. Już w 2018 roku mówiliśmy, że Izba Dyscyplinarna jest powołana w zły sposób i nie będzie traktowana jako sąd, będzie nas izolowała od wymiaru sprawiedliwości w UE - powiedział Paweł Kowal.

Poseł KO tłumaczył, że co do istoty sprawy UE ma prawo reagować. - Od strony prawnej sprawa jest czysta. Izba Dyscyplinarna została powołana niezgodnie z prawem, przez źle wybraną Krajową Radę Sądownictwa. Dziwię się całej sytuacji, ponieważ przedstawiciele rządu i Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego od kilku tygodni mówili, że Izba Dyscyplinarna działa źle. Trzeba było wyeliminować znane błędy i nie pchać Polski w kolejne kłopoty. Rząd nie radzi sobie w polityce europejskiej. Zamiast krzyczeć i obrażać instytucje europejskie, należało załatwić sprawę, która nie jest nowa - podsumował Kowal. 

Posłuchaj
13:04 PR24 2021_10_28-07-35-25.mp3 Paweł Kowal gościem Stanisława Janeckiego (Rozmowa PR24)

 

W komunikacie TSUE przekazano, że poszanowanie środków tymczasowych zarządzonych 14 lipca 2021 roku jest konieczne, aby uniknąć poważnej i nieodwracalnej szkody dla porządku prawnego Unii i dla wartości, na których opiera się Wspólnota, w szczególności wartości państwa prawnego.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Paweł Kowal (KO) 

Data emisji: 28.10.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24

Czytaj także

TSUE nakłada karę pieniężną na Polskę. Sebastian Kaleta: to uzurpacja i szantaż

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 13:35
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie w związku z przepisami dotyczącymi Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. - To uzurpacja i szantaż - stwierdził wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. 
rozwiń zwiń