X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceszef MSZ: rozszerzanie kompetencji UE jest wykorzystywane do bezprecedensowego nacisku na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 07:46
- Problem rozszerzania się kompetencji Unii Europejskiej nie jest nowy, nie jest związany tylko z Polską. Jednak po raz pierwszy jest on wykorzystywany do bezprecedensowego nacisku na kraj. Tu jest ta nowość - mówił w Polskim Radiu 24 Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych).

Parlament Europejski przegłosował rezolucję w sprawie praworządności w Polsce.

To odpowiedź na ostatnie orzeczenie polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości konstytucji nad prawem europejskim. W rezolucji Europarlament przedstawia opinię, że wyrok ten podważa prawo unijne i zagraża niezależności polskich sędziów.

Zbigniew Krysiak, PR24, 1200.jpg
"To nie jest kwestia kompromisów". Prof. Krysiak o relacjach Polski z UE

- Parlament Europejski zawsze był instytucją, która miała mocny odchył liberalno-lewicowy, w związku z tym nie spodziewałem się z tej strony nagłych, szerokich głosów zrozumienia dla Polski - podkreślił wiceminister spraw zagranicznych. 

Mateusz Morawiecki wziął udział w debacie Parlamentu Europejskiego zainicjowanej po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego dającego rządowi możliwość ignorowania orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczących np. sądownictwa. W czasie debaty padły mocne słowa, a na premiera spłynęła fala krytyki ze strony europosłów.

Posłuchaj
22:06 PR24_mp3 2021_10_22-07-07-53.mp3 Szymon Szynkowski vel Sęk o stanowisku PE ws. Polski ("24Pytania-Rozmowa poranka") 

Do dyskusji w PE nt. sytuacji w Polsce odniósł się Szymon Szynkowski vel Sęk.

- W PE mieliśmy do czynienia z argumentem siły, z językiem szantażu, braku zrozumienia dla merytorycznych aspektów sporu. (...) Sprawa prymatu prawa krajowego nad unijnym jest bardzo klarowna, jeśli spojrzeć na nią przez pryzmat prawny - zaznaczył gość audycji. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadził:  Adrian Klarenbach

Gość: Szymon Szynkowski vel Sęk (wiceminister spraw zagranicznych)

Data emisji: 22.10.2021

Godzina: 07.07

kmp

Czytaj także

Spór o praworządność. Mec. Piotr Andrzejewski: Polska opiera się na treści traktatów unijnych

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 13:25
- Mamy do czynienia z pełzającym forsowaniem na przykładzie Polski odrzuconego przez narodowe referenda traktatu konstytucyjnego UE. Forsuje się odrzucone wtedy rozwiązania, które miały uczynić z państw członkowskich rodzaj landów jednego organizmu z jedną konstytucją, który byłby kierowany z Brukseli czy Berlina - mówił w Polskim Radiu 24 mecenas Piotr Andrzejewski - sędzia Trybunału Stanu.
rozwiń zwiń