X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Napieralski: niektórzy politycy Zjednoczonej Prawicy nie chcą polskiej obecności w UE

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 08:25
- Jeżeli marszałek Ryszard Terlecki, bardzo ważna osoba w polityce, szef największego klubu parlamentarnego w Polsce, mówi, że trzeba radykalnie podejść do UE, to takie sformułowania są bardzo niebezpieczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Napieralski.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że 90 proc. Polek i Polaków chce zostać w UE, jest zadowolonych z naszej obecności we Wspólnocie. - Jesteśmy Europejczykami, chcemy być w UE, zauważamy korzyści z tego wypływające. Są natomiast politycy w środowisku Zjednoczonej Prawicy, którzy nie chcą tej obecności. Widziałem wywiad Patryka Jakiego w TVP Info, który bardzo krytycznie wypowiadał się o UE. Sugerował nawet, że trzeba odstąpić od wielu związków z UE - powiedział Grzegorz Napieralski. 


1200 protest warszawa polska unia europejska pap.jpg
"Rozpoczynamy kampanię wyborczą". Politolog o debacie nt. polexitu

Poseł Koalicji Obywatelskiej podkreślił, że przyglądał się wydarzeniom w Wielkiej Brytanii związanym z brexitem. - Było bardzo podobnie. Zaczęło się od ostrych polemik z Komisją Europejską. Jeżeli marszałek Ryszard Terlecki, bardzo ważna osoba w polityce, szef największego klubu parlamentarnego w Polsce, mówi, że trzeba radykalnie podejść do UE, to takie sformułowania są bardzo niebezpieczne. Nie jestem pewien, czy jeżeli np. PiS będzie musiało tworzyć rząd z Konfederacją, to czy nie zapowiedziane zostanie referendum lub ustawa o wyjściu Polski z UE. Chciałbym, żeby w Polsce odbyła się debata na temat budowania silnej Europy i czekających nas wyzwań. Takiej debaty brakuje. Słyszę natomiast polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy wypowiadają się o UE negatywnie. Przyjrzyjmy się Polsce, spójrzmy na drogi, mosty, szkoły i przedszkola, na wszystkie tabliczki: "sfinansowane ze środków UE". Nie byłoby takiego skoku cywilizacyjnego, gdyby nie UE - tłumaczył Napieralski. 

Dodał, że dobrym rozwiązaniem byłby zapis w konstytucji, bezpiecznik ustrojowy gwarantujący, że "nikt Polski pod osłoną nocy z UE nie wyprowadzi". 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Grzegorz Napieralski (KO)
Data emisji: 14.10.2021
Godzina emisji: 07.36

PR24

Czytaj także

Jarosław Popek: opozycja nie ma nic do zaoferowania, więc straszy polexitem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:48
- Straszy nim tak naprawdę od momentu, kiedy sześć lat temu Prawo i Sprawiedliwość objęło rządy w Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Popek (Radio Gdańsk).   
rozwiń zwiń