X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bejda: Koalicja Polska buduje centrum prawicowe. Nie jest nam po drodze z PO

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 08:14
- PO może budować blok liberalno-lewicowy, ta partia bardzo mocno skręciła na lewo. My jako Koalicja Polska budujemy centrum prawicowe i nie jest nam po drodze z tego typu ugrupowaniami - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Bejda, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

mid-21a01132 (1).jpg
Donald Tusk ogłosił złożenie projektu zmian w konstytucji. Chodzi o zasady wyjścia Polski z UE

Donald Tusk poinformował, że klub Koalicji Obywatelskiej zdecydował się złożyć projekt zmiany konstytucji, którego celem jest stworzenie "żelaznej gwarancji, że Polska pozostanie w UE tak długo, jak Polacy tego będą chcieli". - Tylko w drodze referendum lub większością 2/3 głosów w Sejmie i w Senacie możliwa byłaby decyzja o wyjściu Polski z UE - powiedział lider PO. Propozycję Platformy skomentował w Polskim Radiu 24 polityk PSL Paweł Bejda. 

- Pomysł wpisania do Konstytucji RP zapisu o obecności Polski w Unii Europejskiej jest pomysłem Polskiego Stronnictwa Ludowego, który zaproponowaliśmy długo przed Donaldem Tuskiem - podkreślił.

Posłuchaj
12:03 _PR24_AAC 2021_10_07-07-36-01.mp3 Paweł Bejda o perspektywach współpracy PSL z innymi ugrupowaniami (24 pytania - rozmowa poranka/PR24)

Pytany o możliwe konsultacje z PO, jakie odbyły się w tej sprawie, dopowiedział, że "żadnych kontaktów z Donaldem Tuskiem nie było i do tej pory ich nie ma". - Koalicja Obywatelska ma wystarczającą liczbę posłów, żeby sama zgłaszać tego typu pomysły - zaznaczył parlamentarzysta.

Bejda odniósł się też do perspektywy ewentualnego wspólnego startu w wyborach z PO. - Platforma może budować blok liberalno-lewicowy, ta partia bardzo mocno skręciła na lewo. My jako Koalicja Polska budujemy centrum prawicowe i nie jest nam po drodze z tego typu ugrupowaniami - powiedział. 

- Gowin w tej chwili buduje swoje koło, będziemy obserwować, czy ci posłowie przybywają, czy to poparcie topnieje - skomentował, pytany o współprace z Jarosławem Gowinem. - To dla niego taki czas czyśćca, niech buduje swojego środowisko. Jeżeli chodzi o współpracę PSL z Jarosławem Gowinem, to niczego nie wykluczam - dodał.

W odniesieniu do współpracy z Pawłem Kukizem stwierdził, że "w polityce nigdy nie mówi się nigdy". - Kukiz w tej chwili trochę się pogubił. Współpraca musiała się zakończyć, bo Paweł Kukiz zaczął za naszymi plecami kolaborować z PiS - skomentował gość PR24.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Stanisław Janecki

Gość: Paweł Bejda (PSL-Koalicja Polska)

Data emisji: 07.10.2021

Godzina: 07.35

kp

Czytaj także

PiS z największym poparciem, sześć ugrupowań w Sejmie. Nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 20:37
W wyborach do Sejmu partia rządząca uzyskałaby 35,6 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski. Na podium znalazłyby się także Koalicja Obywatelska i Polska 2050. 
rozwiń zwiń