X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Krutul o kongresie Nowej Lewicy: spory zostaną zażegnane

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 09:25
- Miejmy nadzieję, że po kongresie ruszymy do przodu i zaczniemy odrabiać straty, struktury partyjne też na to liczą, musimy spełnić te oczekiwania. Musimy przygotować się do wyborów samorządowych i odegrać znaczącą rolę jako gracz polityczny w naszym kraju. Nikt nam nie wybaczy, jeśli nie wykonamy tej pracy - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Krutul (Lewica).

Nowa Lewica podczas kongresu w Warszawie 9 października wybierze swoich dwóch współprzewodniczących.

Pod koniec września sąd partyjny Nowej Lewicy ukarał prof. Joannę Senyszyn m.in. zakazem pełnienia funkcji w partii na okres sześciu miesięcy. Chodziło o wypowiedzi poseł dotyczące Włodzimierza Czarzastego. Senyszyn zarzucała mu stosowanie "stalinowskich metod" wobec członków zarządu partii, którzy zostali przez niego zawieszeni w połowie lipca.

Joanna Senyszyn 1200.jpg
Senyszyn: wielu członkom Lewicy nie podobają się autorytarne rządy Czarzastego

Paweł Krutul komentował sytuację ugrupowania przed kongresem zjednoczeniowym. - Trzech liderów umówiło się dwa lata temu na stworzenie jednego projektu pod nazwą Lewica (…), COVID-19 temu przeszkodził. Jako Wiosna wszystkiego dotrzymaliśmy, teraz się łączymy - przypominał.

- Będę głosował na Włodzimierza Czarzastego, który dowiózł do końca projekt Lewicy, na który się umawialiśmy dwa lata temu. Nie wnikam w wewnętrzną sytuację w SLD - dodał.

Zdaniem gościa audycji, 9 października, w czasie kongresu, spory w Lewicy zostaną zażegnane. - Będziemy walczyli o wyborców, po to jesteśmy w parlamencie, żeby za dwa lata co najmniej współrządzić, tego oczekują od nas działacze, musimy zrobić wszystko, by to się udało, idziemy z kilkoma nowymi inicjatywami - zapewniał.

Poseł komentował także sytuację na granicy z Białorusią. Jak stwierdził, to, co się dzieje, służy politycznie obozowi rządzącemu. - Jako opozycja nie mamy dostępu do granicy, nie mają go dziennikarze. Chcemy, by opinia publiczna wiedziała, co się tam dzieje. Sytuację znamy wyłącznie z przekazów MSWiA oraz białoruskich, trudno to wyważyć. (…) Martwię się o to, że ponad stutysięczna armia oraz Straż Graniczna nie jest w stanie uszczelnić granicy. - podkreślał.

Czytaj także: 

W połowie lipca Włodzimierz Czarzasty zawiesił w prawach członków partii ośmioro polityków będących członkami zarządu jego ugrupowania, w tym sześcioro posłów: Tomasza Trelę, Karolinę Pawliczak, Wiesława Szczepańskiego, Wiesława Buża, Jacka Czerniaka, Bogusława Wontora, a także niebędących posłami Sebastiana Wierzbickiego i Wincentego Elsnera, którzy sprzeciwiali się powołaniu w Nowej Lewicy tylko dwóch frakcji po połączeniu z Wiosną. Wcześniej zawieszony został także europoseł Marek Balt. Ostatecznie wszyscy członkowie zarządu poza Wierzbickim, Elsnerem i Wontorem zostali odwieszeni.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Paweł Krutul (Lewica)

Data emisji: 06.10.2021

Godzina emisji: 7.36

PR24/ka

Czytaj także

Marcin Kulasek o tworzeniu Nowej Lewicy: sprawę przeciągnęły kwestie covidowe

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 16:05
- Czas tworzenia Nowej Lewicy zakończy się 9 października kongresem, na którym oprócz tego, że wybierzemy nowe władze, to również przedstawimy program - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stan wyjątkowy nie jest rozwiązaniem tego tematu". Wieczorek o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 17:30
- Jest to działanie białoruskich władz mające na celu doprowadzenie do chaosu na granicy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Dariusz Wieczorek, pytany o sytuację na granicy polsko-białoruskiej. - Pytanie, czy strona polska powinna w tym zakresie używać siły i przepychać dzieci przez granicę? Jest możliwość, aby każdą z tych osób zweryfikować, stan wyjątkowy nie jest rozwiązaniem tego tematu - przekonywał.
rozwiń zwiń