X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji: będziemy współpracować z Frontexem ws. readmisji

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 07:46
- Szef Frontexu zapoznał się z siłami, które mamy na granicy z Białorusią. Był pod wrażeniem. Uzyskujemy pełne wsparcie i współpracę ze strony tej instytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Wąsik (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji).

Dyrektor wykonawczy Agencji Frontex Fabrice Leggeri oraz wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Bartosz Grodecki wizytowali w poniedziałek granicę polsko-białoruską. Celem było przedstawienie trudnej sytuacji wynikającej z działań hybrydowych białoruskiego reżimu - podało MSWiA.

frontex siedziba free shutt 1200 .jpg
"Angażowanie Frontexu jest niedobre dla polskiej racji stanu". Mosoń o sytuacji na granicy

Wiele mediów w związku ze stanem wyjątkowym i działaniami na granicy chciało, by sprawie przyjrzał się Frontex.  

- Byłem zdziwiony, że media, które histerycznie domagały się wsparcia Frontexu, przemilczały wizytę jego szefa na granicy polsko-białoruskiej - zaznaczył wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. 

Jak zdradził na antenie PR 24 Maciej Wąsik, w najbliższym czasie zostanie podjęta ścisła współpraca z instytucją w procesie readmisji. 

- Współpracujemy z Frontexem, wymieniamy się informacjami. Liczmy na współpracę na jednym z pól, które dotyczą nielegalnej imigracji - readmisji, czyli wywożenia z powrotem do ich krajów pochodzenia imigrantów, którzy nie otrzymają azylu, którzy pojawili się w Polsce nie ze względu na prześladowania, tylko ze względu na inne uwarunkowania - przypomniał gość audycji. 

Posłuchaj
11:59 PR24_mp3 2021_10_05-07-07-09.mp3 Maciej Wąsik o wizycie szefa Frontexu na granicy polsko-białoruskiej ("24 Pytania- rozmowa poranka")

Leggeri, jak poinformowano w komunikacie resortu, zapoznał się z działaniami Straży Granicznej i był pod wrażeniem środków wykorzystanych do odpowiedniego zabezpieczenia granicy. Jak dodano, podziękował też Polsce za współpracę z Frontexem od początku kryzysu, bieżącą wymianę informacji i dostarczanie agencji danych na temat sytuacji na granicy.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: 24 Pytania - Rozmowa Poranka

Prowadziła: Dorota Kania 

Gość: Maciej Wąsik (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)

Data emisji: 05.10.2021

Godzina: 07.07

kmp

Czytaj także

Przedłużenie stanu wyjątkowego. Kanthak: Polska wywiązuje się z zobowiązań wobec UE

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 20:22
- Spotkanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego pokazuje, że pan prezydent jako zwierzchnik sił zbrojnych trzyma rękę na pulsie - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Kanthak, poseł Solidarnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycja przeciwko przedłużeniu stanu wyjątkowego. Gembicka: naraża bezpieczeństwo Polaków w imię własnego interesu

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 20:55
- Zachowanie opozycji i jej beztroska w kwestii bezpieczeństwa państwa bardzo dziwi - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Anna Gembicka (wiceminister rolnictwa).
rozwiń zwiń