X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mosiński o debacie nt. stanu wyjątkowego: spektakl opozycji pokazuje, że zrobią wszystko w walce z PiS

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 07:52
- Jestem pełen szacunku i podziwu dla naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i policji. Kiedy biliśmy im brawo na stojąco, żeby podziękować za ich postawę, to opozycja siedziała i miała miny, jakby miała żal, że coś takiego robimy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Stan wyjątkowy w pasie przygranicznym z Białorusią został przedłużony o 60 dni. Podczas wieczornego głosowania posłowie poparli wniosek w tej sprawie, który do Sejmu skierował prezydent Andrzej Duda. Wcześniej o przedłużenie stanu wyjątkowego do prezydenta zaapelował rząd. Za przyjęciem wniosku o przedłużenie stanu wyjątkowego głosowało 237 posłów, 179 było przeciw, a 31 wstrzymało się od głosu.

Gość Adriana Klarenbacha mówił o swoich wrażeniach z debaty w Sejmie dot. przedłużenia stanu wyjątkowego. - Minister Mariusz Kamiński (szef MSWiA - red.) mówił, że celuje się z broni do polskich żołnierzy, tę broń się przeładowuje i oddaje się pusty strzał. Wystarczy moment, żeby z tego stał się konflikt na skalę międzynarodową - podkreślił Jan Mosiński.

jedynka paweł kowal 1200.jpg
"Nie były tam podane prawdziwe dane". Paweł Kowal o konferencji MSWiA ws. migrantów

- Ta sytuacja jest też w Polsce dla opozycji kolejnym elementem walki. (...) Oni w tym szale anty-PiS zapominają, że są Polakami i że obowiązkiem każdego z nas jest troska o los ojczyzny - ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Jan Mosiński wyraził także słowa uznania dla funkcjonariuszy pracujących przy granicy polsko-białoruskiej. - Jestem pełen szacunku i podziwu dla naszych funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i policji - mówił. - Kiedy biliśmy im brawo na stojąco, żeby podziękować za ich postawę, to opozycja siedziała i miała miny, jakby miała żal, że coś takiego robimy - stwierdził poseł.

Czytaj także:


Posłuchaj
18:56 PR24_mp3 2021_10_01-07-08-09.mp3 Jan Mosiński o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej (Polskie Radio 24/24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Gość audycji odniósł się także do działań, jakie prowadzi wobec Polski Alaksandr Łukaszenka. - Most powietrzny, jaki uruchomił Łukaszenka z kilkoma stolicami państw Bliskiego Wschodu, pokazuje, że ta ludność będzie stamtąd przybywać - zauważył. - Pozostaje tylko i wyłącznie jeszcze większe uszczelnienie granic - uzbrojenie w sprzęt podwyższający szczelność granicy plus wsparcie – także werbalne – ze strony Unii Europejskiej - podkreślił Jan Mosiński.

- Trudno przewidzieć, jaki scenariusz będziemy obserwować na granicy z Białorusią za 2 miesiące. (...) Łukaszenka mści się za to, że Polska wyciągnęła dłoń do białoruskiej opozycji i nie odpuści - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej w zapisie audycji. 

  * * *

  Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

  Prowadzący: Adrian Klarenbach

  Gość: Jan Mosiński

  Data emisji: 1.10.2021

  Godzina emisji: 7.07

  ng, IAR

  Czytaj także

  Sałek: prezydent jest w bezpośrednim kontakcie z rządem ws. sytuacji na granicy z Białorusią

  Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 08:56
  - Prezydent Andrzej Duda jest w bezpośrednim kontakcie z rządem - premierem Mateuszem Morawieckim i ministrami w sprawie sytuacji na granicy z Białorusią - mówił w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Paweł Sałek.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  "Zdrajcy polskiej racji stanu". Bogdan Pęk o działaniach opozycji ws. sytuacji na granicy

  Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 10:49
  - Przedstawiciele opozycji posuwają się do działań, które w jawny, ewidentny, a nawet formalno-prawny sposób szkodzą państwu polskiemu. I nie są to typowe działania opozycji, która ma święte prawo do krytykowania rządu. Wniosek jest prosty - jest to po prostu piąta kolumna. Są to zdrajcy polskiej racji stanu - mówił w Polskim Radiu 24 były senator i europoseł Bogdan Pęk.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Stan wyjątkowy przy wschodniej granicy. Prof. Paruch: tej decyzji nie można było długo odwlekać

  Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 10:32
  - Nie można było odwlekać bardzo długo decyzji o stanie wyjątkowym ponieważ czas na uporządkowanie tej sprawy mamy do wyborów niemieckich. To polityka zagraniczna. Tym bardziej, że PO nie była w stanie odnieść się krytycznie do zachowań posłów opozycji na granicy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch, politolog.
  rozwiń zwiń