X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"To gra Putina na destabilizację polityczną Unii Europejskiej". Paweł Zalewski o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 08:05
- Putin już kilka lat temu zobaczył, że fala migracji to dobry instrument służący do rozbicia Europy. Obecne jego działania są grą na destabilizację polityczną Unii Europejskiej. Jednak dziś zjawisko to nie ma tak dużej skali jak kiedyś - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Zalewski, poseł niezrzeszony. 

Trwa kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Według wielu komentatorów i ekspertów koncentracja migrantów w tym miejscu to wynik wspólnego działania służb białoruskich i rosyjskich. 

Marek Król 1200.jpg
"Powiela wschodnią propagandę". Król o wypowiedzi Holland nt. Straży Granicznej

Zdaniem gościa PR24 "jest to gra na destabilizację polityczną Unii Europejskiej, gra na jej rozbicie". - Przypomnę, że w 2015 roku prezydent Putin stymulował migrację z Syrii, nasilając ataki na północ tego kraju. To doprowadziło między innymi do wielkiej fali uchodźczej, która miała miejsce w Europie i szła przez Bałkany - powiedział Paweł Zalewski.

Posłuchaj
13:12 _PR24_AAC 2021_09_30-07-36-13.mp3 Paweł Zalewski o kryzysie migracyjnym (24 Pytania - rozmowa poranka)

- Putin zobaczył, że jest to dobry instrument służący do rozbicia Europy, ale także dobry instrument do tego, aby europejskie prawicowo-populistyczne ruchy uzyskały paliwo dla swojej ideologii politycznej, żeby mogły pozyskiwać zwolenników - dodał poseł. 

W jego opinii obecnie jest prowadzona "bardzo podobna, prymitywna gra". - Mam nadzieję, że nieskuteczna. Dziś nie mamy tej skali co kiedyś i mam nadzieję, że będziemy w stanie się temu przeciwstawić - zaznaczył polityk. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Paweł Zalewski (poseł niezrzeszony)

Data emisji: 30.09.2021

Godzina emisji: 7.35

bartos

Czytaj także

Kuczyński: już w czerwcu kontrwywiad litewski ostrzegał przed ludźmi szkolonymi przez rosyjskie służby

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:05
- Wśród migrantów na naszej granicy mogą być nie tylko potencjalni terroryści, ale i potencjalni agenci KGB czy agenci służb rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk ds. bezpieczeństwa, pisarz. 
rozwiń zwiń