X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Furiackie ataki na nas". Rzymkowski o negocjacjach z ZNP ws. podwyżek dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 08:05
- Rozmowa jest trudna, przede wszystkim ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, bo tutaj mamy furiackie ataki na nas - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki.

Tomasz Rzymkowski został zapytany w audycji "24 pytania - rozmowa poranka" o podniesienie uposażenia dla nauczycieli.

- Realna data to jest 1 stycznia 2022 roku, w związku z nową z ustawą budżetową. Jeżeli chodzi o konkrety, to w najbliższych tygodniach ta informacja zostanie podana - odpowiedział wiceminister.

szkoła klasa dzieci nauczyciel free shutterstock 1200.jpg
Ile przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje w trybie stacjonarnym? MEiN podało nowe dane

Rozmowy ze związkami zawodowymi

Wiceszef resortu edukacji i nauki wyjaśnił, że szczegóły zostaną podane po konsultacjach ze związkami zawodowymi, jeżeli te będą chciały rozmawiać.

- Do tej pory, dialog ze związkami zawodowymi jest bardzo ograniczony - przyznał Tomasz Rzymkowski. - Jedynie sekcja oświatowa "Solidarności" zasiada do stołu z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji i Nauki i próbuje debatować - podkreslił.

Posłuchaj
16:28 PR24_mp3 2021_09_20-07-06-25.mp3 Tomasz Rzymkowski o negocjacjach z ZNP i o nauczaniu w czasie pandemii COVID-19 (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Jak poinformował gość Mirosława Skowrona na antenie Polskiego Radia 24, inne związki zawodowe nie są zainteresowane rozmową z ministerstwem. Dodał, że zwykle podjęte próby debaty kończą się odmową zasiadania przy jednym stole.

- Rozmowa jest trudna, przede wszystkim ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, bo tutaj mamy furiackie ataki na nas - przyznał wiceminister edukacji i nauki.

Czytaj także:

Przypomniał, że podczas senackiej komisji oświaty, na której wiceprzewodniczący ZNP grzmiał przeciwko programom MEiN, m.in. programowi Poznaj Polskę.

- Cieszy się on tak wielkim zainteresowaniem, że musieliśmy zdobyć dodatkowe pieniądze z Ministerstwa Finansów - poinformował.

Kierownictwo ZNP jest "lekko oderwane od rzeczywistości"

Jak powiedział Tomasz Rzymkowski, kierownictwo ZNP jest "lekko oderwane od rzeczywistości, również tej rzeczywistości płacowej".

- Ci państwo zarabiają z pewnością znacznie większe pieniądze niż nauczyciele - stwierdził.

pap Przemysław Czarnek 1200 (2).jpg
Ferie zimowe w czasie pandemii. Minister edukacji zapowiada zmiany

Szkoły w czasie pandemii

Tomasz Rzymkowski w Polskim Radiu 24 odniósł się także do powrotów dzieci do szkół.

- W ubiegłym tygodniu mieliśmy 3 szkoły, które pracowały zdalnie z racji koronawirusa, i ponad 100 szkół, w których zajęcia odbywały się hybrydowo - poinformował.

Wiceminister nauki i edukacji zaapelował o szczepienia.

- Tylko szczepienia pozwolą na normalne funkcjonowanie szkół - dodał.

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Tomasz Rzymkowski (wiceminister edukacji i nauki)

Data emisji: 20.09.2021

Godzina emisji: 7.06

bf

Czytaj także

"Nie ma mowy o nauce zdalnej czy hybrydowej". Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 16:08
Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych - mówił prezydent Andrzej Duda po zakończeniu posiedzenia Rady Gabinetowej dot. przygotowań szkół na kolejną falę koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: decyzje o odejściu od nauki stacjonarnej będą uzależnione od wydolności systemu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2021 23:24
- Jakiekolwiek decyzje o pełnym odejściu od trybu stacjonarnego i przejściu na tryb hybrydowy bądź zdalny, będą uzależnione przede wszystkim od wydolności systemu zdrowia - powiedział Przemysław Czarnek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister zdrowia o wyszczepieniu uczniów: będziemy szukali kolejnych zachęt i rozwiązań

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 14:52
- Do tej pory mamy zaszczepiony ok. 700 tys. uczniów, czyli ok. 30 proc. Będziemy szukali kolejnych zachęt i rozwiązań, aby zaszczepionych uczniów było wiecej - zapowiedział szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że liczba złożonych deklaracji ws. szczepień uczniów w szkołach nie jest imponująca.
rozwiń zwiń