X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Pojęcie »kultura« jest rozumiane bardzo szeroko". Jarosław Sellin o zmianie nazwy ministerstwa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 07:45
- O sporcie bardzo często mówimy w kategoriach kultury fizycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
shutterstock_ ig nid 1200.jpg
Ruszył Narodowy Instagram Dziedzictwa. "Dla młodych social media mają największe znaczenie"

Gościem audycji był wiceminister kultury, Jarosław Sellin. Rozmowa dotyczyła zmiany nazwy resortu na Ministerstwo Kultury i Sportu. Jak wskazał rozmówca, "sport to jest ważna dziedzina życia publicznego". - Zajmujemy się nim intensywnie, nakłady na sport są powiększane - powiedział i dodał, że "sukcesy na olimpiadzie były widoczne i dwa razy większe niż przed pięcioma laty".

Posłuchaj
15:16 PR24_mp3 2021_09_16-07-07-45.mp3 Jarosław Sellin: kultura jest bardzo szeroko rozumiana (Polskie Radio 24/24 Pytania)

- Ja uważałem, że nawet nie trzeba zmieniać nazwy resortu przed ponad pół rokiem, bo nazywaliśmy się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - powiedział. - O sporcie bardzo często mówimy w kategoriach kultury fizycznej, więc tak naprawdę tego dodatku sport nie trzeba było dodawać - wskazał.

Jak podkreślił pojęcie "kultura" jest bardzo szeroko rozumiane. - Mówimy również o kulturze fizycznej - dodał.

Zapytany o możliwe kolejne zmiany w ramach resortu zaznaczył, że "od kierownictwa będzie zależało to, czy nastąpi jakaś rekonstrukcja formalna resortu albo też rekonstrukcje personalne". - Jednak zawsze takim decyzjom się podporządkujemy - podkreślił i dodał, że "będziemy realizować zadania Zjednoczonej Prawicy w ramach rządu w takim kształcie, w jakim liderzy środowiska to ustalą".


Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)

Data emisji: 16.09.2021

Godzina emisji: 07.07

jb

Czytaj także

"Realizujemy ponad 200 najróżniejszych inwestycji". Piotr Gliński o przedsięwzięciach resortu kultury 

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 14:58
- W tej chwili realizujemy łącznie ponad 200 najróżniejszych inwestycji, które poprawiają naszą siatkę muzealną, od budowy wielkich muzeów po najróżniejsze wsparcie dla innych istotnych muzeów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio z wyróżnieniem w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:00
Polskie Radio otrzymało wyróżnienie w konkursie "Wydarzenie Historyczne Roku" za serwis specjalny "Bitwa Warszawska 1920". Projekt znalazł się w prestiżowym gronie 15 finalistów z ponad 200 zgłoszonych inicjatyw i wydarzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cenny obraz przez lata uznawano za stratę wojenną. Teraz trafił do Muzeum Narodowego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 13:07
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński przekazał Muzeum Narodowemu w Warszawie obraz olejny "Pod brzozami/Dzieci w lesie brzozowym nad fiordem Haiko" autorstwa Alberta Edelfelta. Dzieło, które przed wojną znajdowało się w pałacu w Spale, zostało odnalezione w roku 2019 na strychu domu w Łodzi. Przez wiele lat obraz był uznawany za stratę wojenną.
rozwiń zwiń