X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Beata Kempa o braku akceptacji KPO: działania Komisji Europejskiej nie mają umocowania traktatowego

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 08:40
- Rząd domaga się przede wszystkim przestrzegania prawa przez Komisję Europejską (…) a nie jego naginania czy interpretacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł PiS.

Krajowy Plan Odbudowy ma być podstawą do sięgnięcia przez Polskę w ramach Funduszu Odbudowy po dodatkowe środki z UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa w gospodarce. 

Wiśniewska free.jpg
"Komisja Europejska przekracza swoje kompetencje". Jadwiga Wiśniewska o opóźnieniu zatwierdzenia KPO

Każde państwo członkowskie musi plan przygotować i przesłać do Komisji Europejskiej. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.

Beata Kempa komentowała opóźnienia w zatwierdzeniu przez Komisję Europejską przedstawionego przez Polskę Krajowego Planu Odbudowy. - Trzeba jasno i wyraźnie pokazać, że Komisja Europejska powinna zajmować się kwestiami technicznymi, które mają na celu doprowadzenie do tego, by Krajowe Plany Odbudowy funkcjonowały we wszystkich krajach UE, o czym decyduje przede wszystkim Rada UE. To jest najważniejszy organ składający się z przywódców wszystkich 27 państw, a nie Komisja Europejska, która dąży do tego, by stać się potężnym rządem UE - podkreślała.

- Pozatraktatowe działania Komisji Europejskiej powodują niepewność Polaków. Umawialiśmy się na pewien traktat i jego zapisy, wstępując do UE. Pewne obszary, jak organizacja wymiaru sprawiedliwości czy kwestie dotyczące spraw ideologicznych, są w nim zastrzeżone tylko dla państw członkowskich - zaznaczyła.

Posłuchaj
13:48 PR24_mp3 2021_09_14-07-35-52.mp3 Beata Kempa o działaniach Komisji Europejskiej (Polskie Radio 24 / 24 pytania)

Krajowy Plan Odbudowy ma być podstawą do sięgnięcia przez Polskę w ramach Funduszu Odbudowy po dodatkowe środki z UE na walkę ze skutkami pandemii koronawirusa w gospodarce. KPO musi zostać przygotowany i przesłany do Komisji Europejskiej przez każde państwo członkowskie. Z Funduszu Odbudowy Polska będzie miała do dyspozycji około 58 mld euro.

Czytaj także: 

Odnosząc się do sytuacji w Afganistanie, była minister do spraw pomocy humanitarnej Beata Kempa stwierdziła także, że warunkiem uznania władz talibów powinno być zezwolenie na wpuszczenie do tego kraju organizacji międzynarodowych. - Należy rozmawiać z rządem w Afganistanie, tak by pomagać potrzebującym na miejscu. To czas dla dyplomacji i organizacji pozarządowych - powiedziała Beata Kempa.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Beata Kempa

Data emisji: 14.09.2021

Godzina emisji: 7.35

PR24/ka

Czytaj także

Spór Polski z KE. Prof. Gontarski: to próba sił, ale Polska ma środki prawne, które jej przysługują

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:47
- W Niemczech Sąd Konstytucyjny może orzekać o nadrzędności niemieckiej ustawy zasadniczej nad prawem unijnym, a w Polsce nawet nie można prowadzić na ten temat debaty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Gontarski, prawnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To jawny argument dla eurosceptyków". Gac o zamrożeniu przez KE unijnych funduszy dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 20:15
- W najbliższym czasie powinno dojść do złagodzenia napięcia pomiędzy Warszawą a Brukselą i ostatecznie unijne pieniądze popłyną do nas - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Karol Gac z tygodnika "Do Rzeczy". 
rozwiń zwiń