X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kolejny przykład nieodpowiedzialnego działania". Skurkiewicz o odrzuceniu przez Senat ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 07:43
- Szkoda, że po raz kolejny mamy przykład działania tęczowej koalicji, która jest w Senacie bardzo nieodpowiedzialna. Pewnie pod względem PR jest to bardzo dobre. Znowu ustawa była trzymana miesiąc i stało się tak jak zapowiedzieli podczas uchwalania jej w Sejmie - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i senator.

Senat opowiedział się za odrzuceniem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która wprowadza zmiany w zakresie warunków przyznawania koncesji nadawcom medialnym. Za głosowało 53 senatorów, 37 było przeciwnych, 3 wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Sejmu.

1200 premier pap (1).jpg
"Nie mam wiedzy, co do tego, jakie będą jego decyzje". Premier o stanowisku prezydenta wobec ustawy medialnej

Pluralizm mediów

Wojciech Skurkiewicz powiedział, że takie działanie jest nieodpowiedzialne. - Szkoda, że po raz kolejny mamy przykład działania tęczowej koalicji, która jest w Senacie bardzo nieodpowiedzialna. Pewnie pod względem PR jest to bardzo dobre. Znowu ustawa była trzymana miesiąc i stało się tak jak zapowiedzieli podczas uchwalania jej w Sejmie - powiedział.

Czytaj także:

Polityk podkreślił, że ustawa nie wpływa na pluralizm mediów. - Nad tymi przepisami wkrótce znowu pochyli się Sejm. Ja jestem dziennikarzem i jeżeli ktoś próbuje mi wmówić, że to antydemokratyczna ustawa, która próbuje ograniczyć pluralizm mediów, to znaczy, że w Niemczech i Francji media też są niedemokratyczne - zaznaczył.

- To jest tak, że jednym wolno więcej a innym mniej. Nam z reguły zawsze wolno mniej, bo jesteśmy traktowani jako kraj innej kategorii - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Posłuchaj
15:22 PR24_mp3 2021_09_10-07-07-35.mp3 Wojciech Skurkiewicz o odrzuceniu przez Senat ustawy medialnej (24 pytania)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Wojciech Skurkiewicz (wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 10.09.2021
Godzina emisji: 07.06

dz

Czytaj także

Piotr Gliński o nowelizacji ustawy medialnej: nikt nie chce nikogo kneblować

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 15:25
Wicepremier Piotr Gliński podkreślił, że Polska musi ucywilizować dostęp kapitału zagranicznego do polskich mediów. Polityk, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, podkreślił, że media to szczególny rynek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent mógłby ostatecznie skierować ją do TK". Patryk Słowik o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 09:56
- Ustawa medialna nie wejdzie w życie lub nie będzie miała realnych konsekwencji - powiedział w Polskim Radiu 24 Patryk Słowik (wp.pl). Gośćmi audycji "Debata poranka" byli także  Michał Płociński ("Rzeczpospolita") i Marek Wróbel (Fundacja Republikańska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Amerykanie są przywiązani do wolności biznesowej". Maliszewski o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 09:21
- Ta ustawa narzuca pewne ograniczenia dla podmiotów, firm amerykańskich w zakresie wolności gospodarczej w Polsce. Amerykanie mają duże przywiązanie do wolności biznesowej i nie zaakceptują takich rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Maliszewski (PSL). Gościem audycji był również Jerzy Małecki (PiS). 
rozwiń zwiń