X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sachajko: maski opadły, narracja o kupnie TVN miała skłócić społeczeństwo

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 09:15
- Niemcy, Francuzi i Austriacy mają bardziej restrykcyjne regulacje medialne, dlatego my nie powinniśmy się tego wstydzić, powinniśmy tę ustawę poprzeć, przyjąć, nie wolno dalej pozwalać na obchodzenie polskiego prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Kukiz'15 Jarosław Sachajko.
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz15
Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15Foto: PR24

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła we wtorek z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji autorstwa posłów PiS. Nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. - PiS poparło naszą poprawkę, która zabezpiecza przed przejmowaniem nadawców przez spółki Skarbu Państwa, posłowie KO nie głosowali w tej poprawce, a poseł PSL głosował przeciwko niej - wskazał gość Polskiego Radia 24.

"Maski opadły"

- Cała narracja, którą słyszeliśmy z ust opozycji totalnej, że nowelizacja ustawy medialnej jest tylko po to, by spółki Skarbu Państwa kupiły TVN, okazała się nieprawdą - podkreślił Jarosław Sachajko. Maski opadły. Widzimy, że ta narracja była tylko po to, żeby skłócić polskie społeczeństwo - dodał.

joanna lichocka 1200.jpg
"Wiązanie tej nowelizacji ze sprawą TVN jest nieporozumieniem". Joanna Lichocka o projekcie ustawy medialnej

Czytaj także: 

Jak mówił, "nie jesteśmy gorszym narodem, niepotrafiącym o sobie samostanowić".  - Niemcy, Francuzi czy Austriacy mają bardziej restrykcyjne regulacje, dlatego my nie powinniśmy się tego wstydzić, powinniśmy tę ustawę poprzeć, przyjąć, nie wolno dalej pozwalać na obchodzenie polskiego prawa. Media to bardzo ważna część demokracji, mówi się że to czwarta władza. Mnie się wydaje, że to nie jest czwarta, ale często właśnie pierwsza władza. Media kształtują naszą świadomość, nie powinny być finansowane przez obcy kapitał, często nieznanego pochodzenia - powiedział Jarosław Sachajko.

Posłuchaj
10:32 Sachajko-JaroslawPR24_AAC 2021_07_30-07-36-37.mp3 Jarosław Sachajko: powinniśmy poprzeć nowelizację ustawy medialnej ("Dwie strony"/ PR24)

Więcej w nagraniu.  

Według projektu nowelizacji koncesję na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może uzyskać podmiot z siedzibą w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem że nie jest zależny od osoby zagranicznej spoza EOG.

***

Audycja: "24 pytania"

ProwadzącyDorota Kania

GoścJarosław Sachajko (poseł Kukiz'15)

Data emisji: 30.07.2021

Godzina emisji: 7.33


PAP, Polskie Radio 24/mbl

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chodzi o kupowanie TVN, tylko o uszczelnienie prawa". Joanna Lichocka o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 07:37
- Sprowadzanie dyskusji o ustawie medialnej do interesów jednej korporacji jest nieporozumieniem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka. - Ja jestem zainteresowana poprawą polskiego prawa, a nie kwestiami koncesyjnymi, bo to jest domena KRRiT - dodała poseł PiS. 
rozwiń zwiń