X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Wiązanie tej nowelizacji ze sprawą TVN jest nieporozumieniem". Joanna Lichocka o projekcie ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 07:55
- Protestuję przeciwko temu łączeniu, ponieważ proces koncesyjny, przedłużanie koncesji dla stacji TVN, to jest wyłączna domena KRRiT. Posłowie się tym nie zajmują - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych (PiS). 

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu przyjęła z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Wcześniej komisja nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu zmian w ustawie. W debacie publicznej często padają oceny, że projekt jest skierowany przeciwko stacji TVN, która obecnie prowadzi rozmowy z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji nt. przedłużenia koncesji.

forum piotr Müller 1200.jpg
Müller: jestem przekonany, że posłowie Zjednoczonej Prawicy poprą ustawę medialną

Jak mówiła polityk PiS, konieczność nowelizacji ustawy medialnej wynika z tego, że wersja z 2004 roku, która obowiązuje w Polsce, może być omijana. 

- Kilka tygodni temu, na jednym z posiedzeń sejmowej komisji kultury, przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski mówił o tym problemie i apelował do posłów o zmianę tego prawa, a właściwie o uściślenie przepisów, ponieważ w tej chwili zapis o tym, że kapitał pozaeuropejski może mieć aż do 49 proc. udziału we własności podmiotu nadawcy, który ma koncesję telewizyjną czy radiową, jest omijany - przypomniała Joanna Lichocka. 

Posłuchaj
11:05 PR24_mp3 2021_07_30-07-08-00.mp3 Joanna Lichocka o ustawie medialnej ("24 Pytania-Rozmowa Poranka") 

- Ta luka jest niebezpieczna z punktu widzenia bezpieczeństwa polskiego rynku medialnego, bezpieczeństwa państwa, ponieważ w ten sposób mogą wejść na ten rynek podmioty, które nie są przyjazne. Mówimy o Rosji czy Chinach - podsumowała gość audycji.         

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: Joanna Lichocka (PiS, członek Rady Mediów Narodowych)

Data emisji: 30.07.2021

Godz. emisji: 07.08

kmp

Czytaj także

"To tylko doprecyzowanie istniejących zapisów". Anna Milczanowska o noweli ustawy medialnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 18:00
- Trzeba wprowadzić zapisy konkretne, mówiące o tym, że siedziba danego medium nie może być zarejestrowana na jakimś lotnisku w Holandii, a tak się dzieje teraz. W ustawie, która na dzisiaj obowiązuje, jest to wszystko zapisane. Więc my doprecyzowujemy pewne zapisy - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z PiS, komentując projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: jestem przekonany, że posłowie Zjednoczonej Prawicy poprą ustawę medialną

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 16:42
- Czy jest większość dla ustawy medialnej, okaże się w czasie głosowania w Sejmie 11 sierpnia. Jestem przekonany, że posłowie ze Zjednoczonej Prawicy oraz innych środowisk politycznych, które zasiadają w Sejmie są zainteresowani jej poparciem - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.
rozwiń zwiń