X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chcemy wspierać Polskę lokalną, rząd PO-PSL o niej zapomniał". Robert Gontarz o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2021 07:42
- Chodzi o to, żeby Polska lokalna, która została przez przedstawicieli poprzedniej władzy zupełnie zapomniana, była wspierana. W małych miastach i wsiach ludzie również muszą mieć dobre i godne warunki życia - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. 
Robert Gontarz
Robert GontarzFoto: PR24/DB

Polski rząd prezentuje kolejne projekty dotyczące Polskiego Ładu. Tymczasem opozycja krytykuje te plany. Opozycyjni politycy argumentują między innymi, że "wszystkie koszty związane z realizacją tego przedsięwzięcia poniosą samorządy". Wskazują również, że Polski Ład "zniszczy klasę średnią".

wawrzyk 1200 twitter.jpg
Wawrzyk o założeniach podatkowych Polskiego Ładu: spowodują znaczące zwiększenie realnych dochodów Polaków

- Jest grupa, która powinna się obawiać Polskiego Ładu. To polska opozycja, która nie ma żadnego programu, nie potrafi nic stworzyć. Mówi tylko, że jest anty-PiSem - stwierdził w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz.

Posłuchaj
15:43 PR24_mp3 2021_07_29-07-07-01.mp3 Robert Gontarz o Polskim Ładzie (24 Pytania - rozmowa poranka)

Jego zdaniem "samorządowcy są zachwyceni Polskim Ładem". - W pierwszym rozdaniu - a tych środków będzie zdecydowania więcej - jest 20 mld złotych na inwestycje lokalne. W moim województwie warmińsko-mazurskim tylko w roku 2019 na drogi gminne, na drogi powiatowe wydano więcej niż w ciągu 8 lat rządów poprzedników. A teraz tych pieniędzy będzie jeszcze dużo, dużo więcej - podkreślił poseł.

- Przekazujemy te pieniądze na cele inwestycyjne - a nie na sprawy bieżące - żeby coś zostało, żeby zostały drogi, baseny, obiekty sportowe, żeby została wymieniona kanalizacja czy stworzona nowa tam, gdzie jej nie ma – dodał polityk.

Jak zaznaczył, "chodzi o to, żeby Polska lokalna, która przez przedstawicieli poprzedniej władzy została zupełnie zapomniana, była wspierana". - W małych miastach i wsiach ludzie też muszą mieć dobre i godne warunki życia – podsumował Robert Gontarz.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"
Prowadzi: Stanisław Janecki
Gość: Robert Gontarz (poseł PiS)
Data emisji: 29.07.2021
Godzina emisji: 7.06

bartos

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń