X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Sałek: wszyscy powinniśmy zaangażować się w ochronę klimatu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 09:30
Powinniśmy szybko i radykalnie dokonać pewnych działań ograniczających emisję gazów cieplarnianych. Wszyscy powinniśmy zaangażować się w ochronę klimatu - powiedział w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta RP Paweł Sałek.

Komisja Europejska przedstawiła pakiet klimatyczny. Chodzi o przepisy, które mają sprawić, że Unia osiągnie założone cele i do 2030 roku nastąpi zwiększenie redukcji emisji dwutlenku węgla z 40 do 55 procent.

Posłuchaj
13:01 _PR24_AAC 2021_07_20-07-07-38.mp3 Paweł Sałek: wszyscy powinniśmy zaangażować się w ochronę klimatu (24 Pytania/Rozmowa Poranka)

To będą na razie propozycje Komisji, natomiast o ostatecznym kształcie przepisów zdecydują państwa członkowskie i Parlament Europejski. Negocjacje w tej sprawie mogą potrwać nawet 2 lata.

shutt farma wiatrowa 1200.jpg
"Fit for 55". Dr Dawid Piekarz: pytanie, czy Europejczycy zaakceptują wyrzeczenia

"Europa chce być liderem"

Gość Polskiego Radia Paweł Sałek podkreślał, że Europa chce być liderem w ograniczaniu emisji gazów cieplarnianych. - Jednym z fundamentów koncepcji Zielonego Ładu jest nowa polityka klimatyczna, prawo klimatyczne i redukcja emisji gazów cieplarnianych do roku 2030 o 55 procent - wskazywał.

Czytaj także:

Doradca prezydenta RP zwracał uwagę na to, że wprowadzenie prawa klimatycznego będzie trudne, ale jest bardzo ważne. - To reforma całej polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która dotychczas opierała się na handlu uprawnieniami do emisji. Zapisy będą dotykać coraz to nowych dziedzin - mówił.

- Normy emisji CO2 już są narzucone np. przemysłowi motoryzacyjnemu. Założenia Zielonego Ładu zakładają, że w 2035 nie będziemy w Europie rejestrować już samochodów z silnikiem spalinowym - dodał gość Polskiego Radia 24.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - rozmowa poranka"

Prowadząca: Dorota Kania

Gość: Dominik Tarczyński  

Data emisji: 20.07.2021

Godzina: 7.07

ks

Czytaj także

"Trzeba coś zrobić w sprawie zmian klimatycznych". Angela Merkel na terenach po powodziowych

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2021 21:25
Kanclerz Niemiec Angela Merkel odwiedziła miejscowości zniszczone przez powódź. Powiedziała, że Niemcy muszą szybciej i bardziej skutecznie przeciwdziałać skutkom zmian klimatycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kataklizm w Niemczech. Minister odpiera krytykę po powodziach

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 15:00
Niemiecki minister spraw wewnętrznych odpiera krytykę po gigantycznych powodziach, jakie nawiedziły zachodnie landy w kraju. Polityk twierdzi, że służby meteorologiczne wysyłały ostrzeżenia o niebezpieczeństwie, ale reagować na nie powinien nie rząd federalny, a lokalne władze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożary pustoszą Syberię. Odwołano loty i żeglugę w regionie

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 06:52
Pożary, jakie pustoszą Republikę Jakucja na Syberii, obejmują już blisko 900 tys. ha obszarów leśnych. Na większości terytorium Republiki Sacha panuje fatalna widoczność z powodu spowicia dymem. W stołecznym Jakucku odwołano loty i żeglugę na rzece Lenie.
rozwiń zwiń