X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Coraz mniej Polaków rejestruje się na szczepienia. Szef KPRM: zwiększamy inicjatywy zachęcające do nich

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2021 08:38
- Widać, że naturalne zasoby osób przekonanych do szczepień wyczerpują się, czy już się niemal wyczerpały. O tym świadczy dynamika rejestracji na szczepienia - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień).

Doświadczenia z innych krajów pokazują już wyraźnie, że nowe zakażenia COVID-19 pojawiają się w ogromnej większości w grupach osób wrażliwych na zakażenie, czyli niezaszczepionych. W Polsce obserwuje się spadek rejestracji na szczepienia. 

"Od tego zależy potencjalny lockdown" 

- Ostatnie tygodnie to są spadki po kilkadziesiąt procent - tydzień do tygodnia. Rzeczywiście to staje się coraz większym wyzwaniem nie tylko dla rządu, ale dla nas wszystkich, dlatego że kwestia szczepień dotyczy wszystkich Polaków - od tego zależy, czy będziemy zdrowi, czy będziemy narażeni na zachorowanie i ciężki przebieg COVID-19. Od tego zależy też kwestia potencjalnych lockdownów. W związku z tym to jest sprawa nas wszystkich - zaakcentował szef kancelarii premiera.  

Beata Kempa.jpg
Beata Kempa o szczepieniach: w razie wątpliwości konsultujmy się z fachowcami

- Na ten moment sytuacja wygląda tak, że powyżej 55 proc. pełnoletnich Polaków jest zaszczepionych pierwszą dawką bądź zarejestrowanych, bądź w najbliższych dniach czy tygodniach tę pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 przyjmie. Oczywiście jest to procent daleko niewystarczający. Stąd nasze inicjatywy w zakresie zwiększenia różnego rodzaju zachęt czy wzmacniania akcji komunikacyjnej mającej przekonywać Polaków do szczepienia - podkreślił Michał Dworczyk. 

Gość audycji odniósł się także do tego, że prezydent Francji ogłosił, iż od połowy sierpnia szczepienia będą obowiązkowe dla pracowników służby zdrowia, zaś od przyszłego tygodnia dostęp do przestrzeni publicznej dla osób bez paszportu covidowego będzie ograniczony.

Posłuchaj
15:00 PR24_mp3 2021_07_14-07-07-45.mp3 Michał Dworczyk o programie szczepień ("24 Pytania-Rozmowa Poranka") 

- W tej chwili nie ma planu wprowadzenia obowiązku szczepień. Natomiast oczywiste jest, że warto czerpać z doświadczenia naszych partnerów zagranicznych, warto analizować rozwiązania ws. szczepień, które realizowane są w innych krajach - podsumował pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

Jednym z konceptów, by zachęcić Polaków do zaszczepienia się, jest loteria. Hulajnogi, samochody hybrydowe, a nawet okrągły milion złotych – takie nagrody przypadną zwycięzcom letniej loterii, w której weźmie udział każdy Polak, który przyjął co najmniej jedną dawkę szczepionki na koronawirusa. Współorganizacją loterii zajmuje się Totalizator Sportowy.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Eliza Olczyk

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Premiera, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień)

Data emisji: 14.07.2021

Godz. emisji: 07.07

kmp

Czytaj także

"Trzecia dawka to spekulacja". Prof. Gut o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 22:01
- Cały czas badane jest utrzymywanie się odpowiedzi organizmu na szczepionkę. Na razie można wnioskować, że odporność może się utrzymywać nawet pół roku. Z tego nie wynika jednak, że trzeba będzie podawać następną dawkę - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wirusolog prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Aneta Afelt: jest spore prawdopodobieństwo ponownych wzrostów zakażeń. To echo trzeciej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2021 21:16
Są dwa scenariusze. Jeden jest negatywny i mówi o wzroście do nawet 14 tys. zakażeń dobowo, drugi jest optymistyczny - do 5 tys. zakażeń dobowo. Czyli będziemy mieć z dużym prawdopodobieństwem wzrost, pewne echo - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW.
rozwiń zwiń