X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 08:23
- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

- Polski Ład dla polskiego rolnictwa to m.in. wyższe dopłaty dla rolników, to uwolnienie rolniczego handlu detalicznego po to, aby rolnicy-producenci mieli większe korzyści ze swojej produkcji, aby ograniczyć pośrednictwo. Wiemy, że największym kosztem konsumenckim, czyli tego, co pokrywamy kupując w sklepach swoje produkty, jest koszt przede wszystkim pośrednictwa lub transportu - zaznaczył Grzegorz Puda.

Jak podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi, rząd skraca łańcuchy dostaw. - Chcemy, aby przede wszystkim wspierać małe i średnie gospodarstwa, czyli te, których w Polsce jest najwięcej. Średnia powierzchnia w Polsce to 11 hektarów przypadających na jedno gospodarstwo - przypomniał szef resortu rolnictwa i rozwoju wsi.


1200 Mateusz Morawiecki, PAP.jpg
Premier: Polski Ład to bilet do życia na poziomie Zachodu, ale według polskich zasad

Jak zaznaczył te i mniejsze gospodarstwa "przez wiele lat miały dużo trudniej, aby mogły się utrzymywać, aby mogły liczyć na wsparcie państwa". - W związku z tym w Polskim Ładzie będziemy przekazywać więcej środków na wsparcie ich rozwoju - deklarował gość audycji.

Posłuchaj
12:27 PR24_mp3 2021_07_13-07-07-25.mp3 Grzegorz Puda o Polskim Ładzie dla rolnictwa ("24 Pytania-Rozmowa Poranka") 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Dorota Kania

Gość: Grzegorz Puda (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 13.07.2021

Godz. emisji: 07.07

kmp

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych. Puda: chcemy zapobiec odpływowi młodych ze wsi

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2021 07:56
Jak powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda, ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych jest ""pakietem systemowych zmian przywracających pełną godność ekonomiczną i społeczną naszego rolnika".
rozwiń zwiń