X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Joanna Lichocka: to polityczny emeryt

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 08:32
- Donald Tusk ma jeszcze ambicje, nudzi się na lukratywnej emeryturze, jaką zapewniła mu Angela Merkel, ale bardzo wyraźnie otrzymuje sygnały, że nie jest tu dobrze widziany i z całą pewnością nie będzie entuzjastycznie witany jako potencjalny lider tej upadającej partii, jaką jest PO - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Na początku czerwca Tusk powiedział w TVN24, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo jest gotów podjąć każdą decyzję, żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw".

Tusk1200/Forum
"Byłby dużym wyzwaniem przede wszystkim dla jego partnerów z PO". Politolog o powrocie Donalda Tuska

60 proc. Polaków uważa, że b. szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk nie powinien ponownie stanąć na jej czele - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. Odmiennego zdania było 26 procent respondentów, a 14 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Joanna Lichocka komentowała deklaracje byłego szefa PO. - Donald Tusk ciągle wraca do polityki krajowej, to kolejne podejście, próbował być kandydatem na prezydenta PO podczas ostatnich wyborów. (…) Zajmujemy się emerytem politycznym, który odszedł z polskiej polityki, porzucił ją dla pieniędzy w Brukseli i w tej chwili nie ma wystarczającego poparcia, by mieć poważne znaczenie - oceniła.

"PO nie jest do niczego Polakom potrzebna"

- PO stawiając wyraźnie na agresję, nienawiść, hejt czy kłamstwo jako jedyne metody walki politycznej i skupiając się wyłącznie na próbie oczerniana PiS i obalania rządu, nie proponując nic dla zwykłych ludzi, skazuje się na upadek, Polacy się od niej odwracają i mają rację. (…) To formacja, która oprócz hejterskich zachowań nie ma nic do zaoferowania, oprócz nienawiści nie ma żadnego programu, nie jest Polakom do niczego potrzebna - stwierdziła.

Zdaniem gościa audycji PO i Tusk opierały swoje działania na dzieleniu Polaków, wprowadzaniu opartych na nienawiści konfliktów. - Większość Polaków się na tym poznała, stad popularność innych ugrupowań i szanse, które upatrują Lewica czy ruch Hołowni. Tu Donald Tusk może być jedynie dopełnieniem upadku PO - powiedziała Joanna Lichocka.

Posłuchaj
14:25 PR24_mp3 2021_06_29-07-07-39.mp3 Joanna Lichocka o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

"Obóz Zjednoczonej Prawicy ma siłę i stabilną większość"

­­­Poseł odniosła się do niedawnego odejścia z klubu PiS trzech posłów. - Obóz Zjednoczonej Prawicy ma siłę i stabilną większość, by przeprowadzić Polski Ład i zmiany, jakie przedstawił prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki i pod którymi publicznie podpisał się Jarosław Gowin. Mogą tu jednak mieć znaczenie osobiste emocje polityków Porozumienia. Racjonalne przesłanki każą być zjednoczonymi, wokół programu Polski Ład, na który mamy zapewnione finansowanie - zwracała uwagę.

- Jeśli okazałoby się niemożliwe rządzenie i realizacja Polskiego Ładu, trzeba będzie przeprowadzić wcześniejsze wybory, a Polacy sami będą wiedzieć, że trzeba dać silniejszy mandat partii Jarosława Kaczyńskiego, by ten program realizowała. Tego się nie spodziewam, uważam, że będziemy rządzić do końca kadencji i mam nadzieję wygrać kolejne wybory. Program Polski Ład pokazuje, że Prawo i Sprawiedliwość jest jedyną partią, która faktycznie zmienia Polskę z korzyścią dla polskich rodzin czy przedsiębiorców - dodała Joanna Lichocka.

Czytaj więcej:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Joanna Lichocka 

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 7.06

PR24/ka

Czytaj także

Prof. Konarski o ewentualnym powrocie Donalda Tuska: silny przywódca byłby w stanie ich zjednoczyć

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 09:24
- Po wyjeździe premiera Donalda Tuska do struktur europejskich Platforma nie radzi sobie z przywództwem, ale także i z programem - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Wawrzyniec Konarski, politolog, rektor akademii Vistula.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zasłynął z tego, że nie dotrzymywał słowa". Liziniewicz o ew. powrocie Tuska do polityki

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 20:37
- Polska polityka bardzo się zmieniała od 2014 roku, jest bardziej dosadna, bardziej wprost, ostrzejsza w retoryce. To nie są czasy Tuska, który zawsze niuansował, uciekał od tematu, kręcił i oszukiwał. Były premier niekoniecznie może się w tym odnaleźć - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz z "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń