X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Telus o odejściu trójki posłów z klubu PiS: wielki błąd

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2021 08:01
- Ubolewam nad tym osobiście, ponieważ wszystkich troje parlamentarzystów znam i współpracujemy. Ubolewam nad tym, że ich interesy przeważyły nad interesami Polski - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Telus, poseł PiS odnosząc się do odejścia trójki posłów z partii rządzącej.

Posłowie Zbigniew Girzyński, Małgorzata Janowska i Arkadiusz Czartoryski ogłosili w piątek, że opuszczają klub PiS i poinformowali, że powołają w Sejmie nowe koło "Wybór Polska". Decyzję tych posłów o odejściu skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Robert Telus, poseł PiS.

- Jeżeli ktoś przekłada cele osobiste nad celami wyższymi, narodowymi, czy sprawami Polski to właśnie wychodzą takie "kwiatki" - uznał.

Posłuchaj
13:38 PR24_mp3 2021_06_28-07-06-52.mp3 Robert Telus o odejściu trójki posłów z klubu PiS (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Zaskoczenie odejściem Arkadiusza Czartoryskiego

Gość PR24 nie krył zaskoczenia, gdy dowiedział się o odejściu z klubu posła Arkadiusza Czartoryskiego. - Dla mnie był człowiekiem ułożonym. Wiedział, czego chce. Jestem naprawdę zaskoczony - przyznał Robert Telus.

shutterstock pis logo prawo i sprawiedliwość logo 1200.jpg
Wicerzecznik PiS o odejściu z klubu trzech posłów: to ambicje i partykularne interesy

"To wielki błąd"

Odejście trójki posłów z koalicji rządzącej nazwał "wielkim błędem". - To, w jakimś stopniu narusza naszą koalicję, naszą współpracę - uzasadnił Robert Telus. - Ubolewam nad tym osobiście, ponieważ wszystkich troje parlamentarzystów znam i współpracujemy. Ubolewam nad tym, że ich interesy przeważyły nad interesami Polski - dodał.

Czytaj także:

Czy to już rząd mniejszościowy?

Poseł PiS zdecydowanie zaprzeczył, jakoby Zjednoczona Prawica tworzyła w tym momencie rząd mniejszościowy.

- Ci parlamentarzyści, którzy odeszli deklarują współpracę w koalicji. Mam nadzieję, że będzie to współpraca, a nie psucie - stwierdził Robert Telus.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Rober Telus (PiS)

Data emisji: 28.06.2021

Godzina emisji: 07.07

bf

Czytaj także

"Będą mieli kłopot z płynnym przejściem do opozycji". Liziniewicz o posłach, którzy opuścili PiS

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:43
- Myślę, że ci politycy będą mieli kłopot z płynnym przejściem do opozycji. Sądzę, że nie będą chcieli na siłę zrażać do siebie Prawa i Sprawiedliwości i głosować z totalną opozycją na zasadzie "nie, bo nie" - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie"). Gościem był również Michał Kolanko ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodzimierz Bernacki: nadal nie ma alternatywy dla Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 11:34
- Zdrowy rozsądek wskazuje na to, że mimo wszystko Zjednoczona Prawica będzie funkcjonowała w sposób niezagrożony - ocenił w Polskim Radiu 24 wiceminister Włodzimierz Bernacki. Gośćmi "Sztuki Słuchania" w Polskim Radiu 24 byli także wiceminister Olga Semeniuk, Paweł Kowal (KO) i Andrzej Szejna (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Arytmetycznie wszystko się zgadza". Andrzej Rafał Potocki o odejściu trojga posłów z PiS

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2021 16:00
- Jak znam życie odejście trzech posłów było od jakiegoś czasu zakulisowo omawiane w PiS. Być może przyspieszyło to negocjacje z Kukiz’15, podpisano porozumie i arytmetycznie wszystko się zgadza - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Andrzej Rafał Potocki (wpolityce.pl), komentując rezygnację trojga posłów z członkostwa w klubie PiS. Gośćmi byli również Wojciech Reszczyński ("Sieci") i Sławomir Jastrzębowski (Salon24.pl)
rozwiń zwiń