X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Często ma zdolność wybiórczego traktowania spraw". Paweł Sałek o Komisji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 08:00
- Zobaczymy, jak będzie z zaangażowaniem się Komisji Europejskiej w spór formalno-prawny w związku ze wstrzymaniem budowy Baltic Pipe - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.

Gość PR24 skomentował też decyzję Komisji Europejskiej, która stanęła po stronie Czech w związku z konfliktem wokół Kopalni Węgla Brunatnego Turów. - Jestem zdziwiony takim stanowiskiem, dwa dni temu rzecznik Komisji zadeklarowała, że w sporze będzie wspomagać Czechów. To problem procesowy na przyszłość - powiedział.


baltic pipe 2 free shutter 1200.jpg
KE gotowa pomóc w znalezieniu rozwiązania dot. Baltic Pipe. "Projekt wspólnego zainteresowania"

Minister w Kancelarii Prezydenta RP wyjaśnił, że nawet jeśli dojdzie do porozumienia ze stroną czeską, to na sali sądowej dalej może pozostać Komisja Europejska. - Traktaty bowiem mówią o tym, że jeżeli dane państwo członkowskie będzie chciało zaskarżyć drugie, to zanim to się stanie, trzeba przeprowadzić procedurę przed Komisją - zauważył.

"Wybiórcze traktowanie"

Dziś, jak dodał minister Paweł Sałek, na podstawie wydanej przez Komisję Europejską opinii, dołącza się ona do sporu po stronie czeskiej. - W mojej opinii to komplikuje sprawę od strony procesowej. Jest tutaj problem z oddziaływaniem na środowisko i podobnie jest z decyzją Danii i Baltic Pipe - powiedział Paweł Sałek.

Podkreślił, że jeśli strona duńska będzie chciała wykonać kolejne badania środowiskowe, to wydłuży to etap budowy o rok. - Tu z kolei jest zapowiedź Komisji Europejskiej, że będzie ona pomagała rozwiązać ten spór i problem formalno-prawny, ale zobaczymy jak będzie, bo ona sama ma często zdolność wybiórczego traktowania spraw - mówił gość PR24.


Posłuchaj
20:07 PR24_mp3 2021_06_11-07-06-59.mp3 P. Sałek o Baltic Pipe ("24 Pytania - Rozmowa Poranka")

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta) 

Data emisji: 11.06.2021

Godzina: 7:06

Czytaj także

Polska wygrała z KE przed TSUE. Formela: rząd podjął poważny wysiłek, by znaleźć dobre rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:00
- Przypomniałbym słynne hasło ministra Rostowskiego, że "pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie". Okazuje się jednak, że jak szukamy, to znajdziemy. Polski rząd podjął poważny wysiłek, żeby znaleźć jakiś punkt równowagi między interesami wielkich korporacji handlowych, które zdominowały polski handel detaliczny, interesami budżetu i oczekiwaniami rynku - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Formela z "Gazety Gdańskiej".                      
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy do czynienia z duńską tradycją biurokratyczną i ochroną gatunków". Wiech o wstrzymaniu Baltic Pipe

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 11:11
- W sprawie zatrzymania Baltic Pipe przeważyła po prostu europejska legislacja. Nie mamy dowodów na to, że w tę decyzję ingerowały obce państwa - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech z portalu "Energetyka24".
rozwiń zwiń