X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Buda o postawie Grodzkiego ws. KPO: to igranie z interesami całej UE

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2021 08:20
- Wielokrotnie powtarzałem - spierajmy się co do wielu spraw krajowych, spierajmy się co do rzeczy, które są światopoglądowe, ale nie spierajmy się o rzeczy zupełnie oczywiste. Fundusz Odbudowy służy całej Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat postawi prezydentowi warunki w sprawie KPO. Z kolei dla dziennika "Rzeczpospolita" Tomasz Grodzki mówił, iż procedowanie nie nastąpi w czasie najbliższego posiedzenia 12 maja, bo to, jak zaznaczył, już jest zapełnione.

Radosław Fogiel 1200.jpg
Fogiel: Grodzki chce pracować nie wiadomo jak długo nad ustawą mającą dwa zdania

- To jest stąpanie po takiej cienkiej linii i igranie sobie z interesami całej Unii Europejskiej. Niedobrze, że w imię jakichś (ciężko ustalić nawet jakich) interesów jakiejś grupy politycznej w Polsce, jednak ograniczamy i torpedujemy plany całej UE. Przypomnę, że w Hiszpanii, Portugalii, Grecji czy we Włoszech bardzo czeka się na środki z Funduszu Odbudowy, nawet bardziej niż w Polsce. One są tam nawet bardziej potrzebne niż u nas. Ratyfikacja krajowych planów odbudowy w każdym państwie dopiero umożliwia uruchomienie środków z FO - przypomniał minister Buda. 

- Tomasz Grodzki nie poczuł jednak, że jest w ważnym momencie historii, to nie jest zwykłe głosowanie nad tą czy inną  ustawą, których jest dużo w parlamencie, gdzie te gry były prowadzone, gdzie to przedłużanie było spodziewane. Myśleliśmy, że pierwszy raz w tej kadencji jednak będzie inaczej. Niestety te zapowiedzi nie są budujące - ocenił polityk PiS. 


Posłuchaj
14:25 PR24_mp3 2021_05_11-07-08-16.mp3 Waldemar Buda o zachowaniu Senatu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("24 Pytania- Rozmowa Poranka")

 

Gość audycji podkreślił, że wszystkie kraje (19) bez żadnych uwag i dodatków ratyfikowały Fundusz Odbudowy. - Polska to byłby pierwszy kraj, który dokłada poprawki do ustawy ratyfikacyjnej - dodał. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Dorota Kania

GośćWaldemar Buda (sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej)

Data emisji: 11.05.2021

Godz. emisji: 07.08

kmp

Czytaj także

Głosowanie nad Planem Odbudowy. Dr Onasz: Lewica stawia warunek, że plan musi powstać przed głosowaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:06
- Dużo zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Lewica stawia cały czas warunek, że Plan Odbudowy musi być zgłoszony w ostatecznej wersji przed głosowaniem. Wydaje się to logiczne. Lewica chce, aby wszystkie karty były wyłożone na stół podczas głosowania - powiedział dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat zajmie się Funduszem Odbudowy. Włodzimierz Bernacki: PO będzie miała okazję do robienia teatru

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:29
- Senat nie będzie dyskutował nad kwestiami merytorycznymi Funduszu Odbudowy. Tak naprawdę zasadniczą kwestią będzie uderzenie kolejny raz w obóz rządzący - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator PiS. 
rozwiń zwiń