X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie możemy zagłosować inaczej". Bogusław Wontor o ratyfikacji Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:20
- Żaden z posłów Lewicy nie ma wątpliwości co do poparcia ratyfikacji europejskiego programu odbudowy, na podstawie którego będą zatwierdzane Krajowe Plany Odbudowy - powiedział w Polskim Radiu 24 Bogusław Wontor, polityk Lewicy. 

Sejm zajmie się dziś projektem ustawy ws. Funduszu Odbudowy. By pieniądze mogły zostać wypłacone, dyrektywę w tej sprawie muszą ratyfikować wszystkie państwa Unii. Poparcie projektu ustawy oprócz Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowała również Lewica.

Paweł Lisiecki 1200.JPG
Głosowanie nad Funduszem Odbudowy. Lisiecki: nasze rozmowy z Lewicą przekonały część opozycji

- Mam nadzieję, że wszyscy parlamentarzyści Lewicy zagłosują za ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Inaczej sobie tego nie wyobrażam. Wielokrotne mówiłem, że pomysł europejskiego planu odbudowy to pomysł socjalistów europejskich. To myśmy wymyślili i zachęcili do współpracy (bo sami nie bylibyśmy w stanie tego zrobić) chadeków i wspólnie stworzyliśmy ten projekt - przypomniał polityk Lewicy. 

- Jak możemy dzisiaj zagłosować inaczej, skoro rząd spełnił nasze warunki i ustalenia w sprawie Funduszu? - dodał.

Co z pozostałymi?

Gość audycji odniósł się do pytania o to, jak ws. ratyfikacji Funduszu będzie głosowała pozostała część opozycji. - Nie wiem jak dziś PO - czy PSL, które jest w rodzinie partii chadeckich - miałyby zagłosować przeciw, jak by spojrzały w twarz europarlamentarzystom, którzy właśnie tworzą tę rodzinę - odpowiedział.     

- Pamiętajmy, że jeśli nie przyjmiemy tej ratyfikacji, to ten program praktycznie przestanie istnieć i żadne państwo w Unii Europejskiej nie otrzyma tych środków - podkreślił Bogusław Wontor.

Poseł Lewicy zaznaczył, że zaskoczyła go reakcja PO odnośnie do FO. -  Jestem zdumiony narracją, którą prowadzi Platforma Obywatelska w sprawie Funduszu Odbudowy i tym, że mają do nas pretensję, bo mógłbym zapytać: o co? - pytał.

Posłuchaj
13:28 PR24_mp3 2021_05_04-07-36-02.mp3 Bogusław Wontor o głosowaniu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy ("24 Pytania-Rozmowa Poranka")

- Nie zrobiliśmy tego dla Prawa i Sprawiedliwości, dla współpracy z PiS, bo takiej nie ma. Nie wyobrażamy sobie koalicji z PiS i współrządzenia. Chcemy być konstruktywną opozycją - podsumował Wontor. 

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Eliza Olczyk

Gość: Bogusław Wontor (Lewica)

Data emisji: 04.05.2021

Godz. emisji: 07.35

kmp

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Maciej Gdula: mamy z nim problem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 10:00
- Na Lewicy toczy się wciąż dyskusja, co zrobić z ratyfikacją Funduszu Odbudowy. Jeżeli chodzi o pieniądze z Unii Europejskiej to oczywiście my jesteśmy za tym, żeby Polska je dostała, jesteśmy za tym funduszem. Wspieraliśmy to podczas negocjacji i nadal wspieramy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Gdula, z Lewicy. Gościem audycji był również poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Głosowanie nad Planem Odbudowy. Dr Onasz: Lewica stawia warunek, że plan musi powstać przed głosowaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2021 13:06
- Dużo zależy od Prawa i Sprawiedliwości. Lewica stawia cały czas warunek, że Plan Odbudowy musi być zgłoszony w ostatecznej wersji przed głosowaniem. Wydaje się to logiczne. Lewica chce, aby wszystkie karty były wyłożone na stół podczas głosowania - powiedział dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń