X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Olga Semeniuk o sytuacji epidemicznej: możemy sobie pozwolić na kontrolowany optymizm

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:34
- Widzimy, że potrzeba otwarcia gospodarki jest ogromna. Dzisiaj możemy sobie pozwolić na kontrolowany optymizm, ale musimy mieć cały czas z tyłu głowy sytuację z 2020 roku, kiedy odmrażaliśmy gospodarkę, i pamiętać o tamtych liczbach - powiedziała o obecnej sytuacji Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Opinia publiczna ma dziś poznać rządowe decyzje dotyczące obostrzeń covidowych m.in. tego, jakie ograniczenia jeszcze z nami pozostaną, a które rygory będą zniesione lub złagodzone. Zapowiedział to premier Mateusz Morawiecki, który zaznaczył, że będzie to plan na najbliższe kilka tygodni.


"Harmonogram odmrożeń"

Olga Semeniuk powiedziała, że na spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą padły propozycje odmrażania gospodarki, jakie przedstawił Jarosław Gowin. Jej zdaniem trzeba to jednak robić ostrożnie. - Wczoraj na spotkaniu z prezydentem pan Gowin przedstawił harmonogram odmrożeń, które chciałby wprowadzić w Polsce, ale musimy poczekać cierpliwie do informacji, które zapadną dzisiaj na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego - powiedziała.

- Widzimy, że potrzeba otwarcia gospodarki jest ogromna. Dzisiaj możemy sobie pozwolić na kontrolowany optymizm, ale musimy mieć cały czas z tyłu głowy sytuację z 2020 roku, kiedy odmrażaliśmy gospodarkę, i pamiętać o tamtych liczbach - dodała.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 pozytywnie odniosła się także do pomysłu otwierania różnego rodzaju przedsięwzięć na świeżym powietrzu. - Jestem zwolennikiem przenoszenia tych wszystkich gałęzi gospodarki, które się da, na otwartą przestrzeń. Tak też rekomenduję panu premierowi Morawieckiemu i Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego - powiedziała.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
13:39 PR24_mp3 2021_04_28-07-07-47.mp3 Olga Semeniuk o sytuacji pandemicznej ("24 pytania")

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju, pracy i technologii)

Data emisji: 28.04.2021

Godzina: 07:07

dz

Czytaj także

Oto prognozy resortu finansów dot. długu publicznego. Polska wypada lepiej niż inne kraje UE

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 14:29
W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka. Z prognozy Ministerstwa Finansów wynika, że na koniec tego roku dług publiczny wyniesie prawie 1,5 bln zł - informuje serwis money.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedłużona część terminów dla firm poszkodowanych przez pandemię. Znamy propozycje rządu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 17:20
Przedłużenie terminu na realizację vouchera dla podróżnych, pomoc dla sklepików szkolnych, najemców w galeriach handlowych, branży turystycznej - to niektóre ze zmian proponowanych w przyjętym przez rząd projekcie noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej młodych osób z ciężkim przebiegiem COVID-19. "Nastolatek przechodzi wariant brytyjski podobnie jak dorosły"

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 06:58
- Teraz przybywa nastolatków z COVID-19. Przebieg choroby w trzeciej fali epidemii jest cięższy niż wcześniej – powiedziała specjalistka chorób zakaźnych i pediatra dr Lidia Stopyra, kierująca dziecięcym oddziałem covidowym w szpitalu Stefana Żeromskiego w Krakowie. Jak zwraca uwagę, na początku epidemii sytuacja dzieci była zupełnie inna niż teraz. Było przede wszystkim mniej pacjentów, a choroba przebiegała łagodniej.
rozwiń zwiń