X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Chcemy poszerzać grono tych, którym one się należą". Marlena Maląg o świadczeniach dla osób represjonowanych

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 07:40
- PiS rozpoczynając swoje rządy, przywrócił godność osobom, które walczyły o to, byśmy żyli w takim kraju, w jakim żyjemy: w wolnej i niepoległej Polsce - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek nowelizację ustawy o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych. Nowelizacja wprowadza prawo do pobierania świadczenia wyrównawczego przez te spośród tych osób, których emerytura lub renta wynosi mniej niż 2400 zł brutto.

- Osobom, które były działaczami opozycji antykomunistycznej, czy były represjonowane przez system PRL, zostały przyznane konkretne przywileje. Ta ustawa jest systematycznie rozszerzana, aby krąg objętych nią osób był coraz szerszy. W tej chwili status ten przysługuje w Polsce ponad 14 tysiącom obywateli. Ponad 12 tysięcy pobiera świadczenia miesięczne w wysokości 460 zł 50 gr. Zostało także wprowadzone świadczenie wyrównawcze. Zmienione zostały progi dochodowe do tzw. świadczeń jednorazowych. To oznacza, że grupa osób, która będzie mogła skorzystać z tego wsparcia będzie większa - podkreśliła minister rodziny i polityki społecznej.      


Posłuchaj
11:52 PR24_mp3 2021_04_21-07-07-49.mp3 Marlena Maląg o ustawie o działaczach opozycji antykomunistycznej ("24 Pytania-Rozmowa Poranka")

 

Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych poinformował, że o świadczenie ubiegać się mogą m.in. kombatanci, osoby deportowane do pracy przymusowej, żołnierze, górnicy oraz cywilne niewidome ofiary działań wojennych.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja"24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadziła: Eliza Olczyk

GośćMarlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)

Data emisji: 21.04.2021

Godz. emisji: 07.08

kmp

Czytaj także

Marlena Maląg: 14. emerytura to kolejne świadczenie w ramach szerokiego pakietu "Emerytura plus"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 08:08
- Uprawnione do otrzymania 14. emerytury będą te osoby, które świadczenie emerytalno-rentowe pobierają na dzień 31 października, a więc osoby, które nabędą prawo do tego czasu, również ją otrzymają - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń