X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siemoniak o środkach z Funduszu Odbudowy: warunki, jakie przestawiliśmy rządowi, są bardzo sensowne

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:09
- Pieniądze z Funduszu Odbudowy potrzebne są nam jak tlen. To niesłychanie ważne w kolejnych latach wychodzenia z kryzysu pocovidowego. Apeluję do rządu o dialog w tej sprawie, a nie grę wewnętrzną. Jest możliwość znalezienia takiej płaszczyzny, w której w zgodzie politycznej to wszystko zostanie przeprowadzone - powiedział Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Tomasz Siemoniak o stosunku PO do środków pochodzących z Funduszu Odbudowy ("24 pytania")

Przywódcy państw Unii Europejskiej porozumieli się ws. wieloletniego budżetu Unii na lata 2021-2027 oraz Funduszu Odbudowy gospodarek krajów członkowskich po pandemii. Obecnie ratyfikacji przez parlamenty narodowe wymaga decyzja o zwiększeniu zasobów własnych UE, by możliwe było uruchomienie Funduszu Odbudowy.

Janusz Kowalski 1200.jpg
Janusz Kowalski: jesteśmy za Krajowym Planem Odbudowy, ale przeciw spłacaniu długów innych państw UE

Poparcie dla ratyfikacji zapowiedziała Lewica. Koalicja Obywatelska i PSL domagają się od rządu, aby uwzględnić rolę samorządów, które - zdaniem posłów tych ugrupowań - powinny mieć decydujący głos w kwestii dysponowania pieniędzmi z Funduszu Odbudowy.

- Dobrze życzę Polsce i polskim obywatelom, a to oni skorzystają z pieniędzy europejskich. Przedstawiliśmy rządowi oczekiwania, w jaki sposób wyobrażamy sobie prowadzenie sprawy dotyczącej środków z Funduszu Odbudowy. Mowa tu o samorządzie, czy wspólnym monitorowaniu finansów, by nie było to upartyjniane. Sądzę, że te warunki są bardzo sensowne - wskazał Tomasz Siemoniak.

Posłuchaj
10:55 PR24_mp3 2021_04_14-07-36-07.mp3 Tomasz Siemoniak o stosunku PO do środków pochodzących z Funduszu Odbudowy ("24 pytania")

Podkreślił, że PO jest partią proeuropejską, jej członkowie są za tym, by korzystać z funduszy europejskich. - To niesłychanie ważne w kolejnych latach wychodzenia z kryzysu pocovidowego. Apeluję do rządu o dialog w tej sprawie, a nie grę wewnętrzną. Mamy ogromne obawy, że może być podobnie jak z rządowym Funduszem Inwestycji Lokalnych, że swoi dostali dużo, a nie swoi nic. Samorządowcy są wzburzeni - stwierdził Siemoniak.

- Jest możliwość znalezienia takiej płaszczyzny, w której w zgodzie politycznej to wszystko zostanie przeprowadzone. (…) Pieniądze z Funduszu Odbudowy potrzebne są nam jak tlen - zaznaczył.

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadząca: Eliza Olczyk
Gość: Tomasz Siemoniak, Platforma Obywatelska
Data emisji: 14.04.2021
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Poncyljusz: środki z Funduszu Odbudowy powinny w 40 proc. spłynąć do samorządów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 08:22
- Naszym warunkiem poparcia dla ratyfikacji Funduszu Odbudowy jest to, by pieniądze z tego programu w większym stopniu były skierowane do samorządów. Musi powstać również jakaś rada koordynująca cały proces rozdziału tych środków - powiedział Paweł Poncyljusz z Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń