X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy być gotowi na wszystkie warianty". Rzecznik rządu o możliwej czwartej fali koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:00
- Jeżeli nie pojawi się inna mutacja koronawirusa odporna na szczepionkę, to należy się spodziewać, że najtrudniejszy czas za nami - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik rządu Piotr Müller.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że proces szczepień przyspiesza. - W zeszłym tygodniu było milion wykonanych szczepień. To pokazuje, że program się rozpędza. Dziennie szczepimy ponad 200 tys. osób. Dziś rozpoczął się proces rejestracji kolejnych roczników. Szczepionki, które docierają do Polski, będą wykorzystywane dzięki sieci puntów szczepień. Dodatkowo będziemy je rozbudowywać - powiedział Piotr Müller.

szczepienia 1200.jpg
Akcja szczepień na COVID-19. Rozpoczęła się rejestracja osób z rocznika 1962

Wyjaśnił, że zdecydowano się na organizację szczepień powszechnych rocznikami. - Osoby najbardziej narażone, jeżeli tylko się zgłoszą, zostaną zaszczepione do końca kwietnia. Osoby młodsze będą mogły się szczepić lada moment. Dziś rozpoczyna się rejestracja rocznika 62, a do 24 kwietnia włącznie rocznika 73. Program szczepień doprowadził do tego, że liczba osób odpornych na koronawirusa znacznie wzrosła - podkreślił rzecznik rządu.

Jego zdaniem również Polska wyciąga wnioski z trudnych doświadczeń związanych z koronawirusem - jesiennych i obecnych. - Różnica jest taka, że na szczęście mamy szczepionki, które mogą być szeroko stosowane. Liczymy na to, że czwarta fala, jeżeli się pojawi, będzie dużo mniejsza. Musimy być gotowi na wszystkie warianty. Dlatego podejmujemy dodatkowe działania, powstają szpitale tymczasowe, jest nowy system raportowania w sanepidzie. Będziemy się przygotowywać na wariant trudniejszy. Jeżeli nie pojawi się inna mutacja koronawirusa odporna na szczepionkę, to należy się spodziewać, że najtrudniejszy czas za nami - podsumował Piotr Müller. Zapewnił również, że rząd nie rozważa zakupu rosyjskiej szczepionki Sputnik V. 

Posłuchaj
09:10 PR24_mp3 2021_04_12-07-48-55.mp3 Piotr Müller o pandemii koronawirusa (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Od północy na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zapisać się osoby z rocznika 1962, które wcześniej nie składały odpowiedniej deklaracji poprzez specjalny internetowy formularz. Zgodnie z harmonogramem szczepień od poniedziałku, 12 kwietnia, codziennie, przez następne 12 dni uruchamiane są zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od osób w wieku 59 lat, czyli rocznika 1962.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Piotr Müller
Data emisji: 12.04.2020
Godzina emisji: 7.48

PR24/tj

Czytaj także

"Należy korzystać ze wszystkich bezpiecznych preparatów". Lisiecki o rosyjskiej szczepionce na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 09:14
- Jeżeli dana szczepionka jest dobra i została sprawdzona, powinna zostać wykorzystana niezależnie od tego, z jakiego kraju pochodzi - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem audycji był też Marek Balt z Lewicy.
rozwiń zwiń