X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Śledztwo ws. Smoleńska. Prof. Krasnodębski: jeżeli raport będzie miał konkluzje jak film, to musimy domagać się reakcji

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 08:01
- Jeżeli raport podkomisji będzie z takimi konkluzjami jak film, który zobaczyliśmy, to nie wraku będziemy musieli się domagać. Mamy domagać się sankcji i konsekwencji wyciągniętych przez naszych sojuszników wobec państwa, które o coś nie zadbało - powiedział o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.

W 11 rocznicę katastrofy smoleńskiej wyemitowano w Telewizji Polskiej film przygotowany przez podkomisję ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego, który jest podsumowaniem długiego śledztwa. Wynika z niego, że przyczyną katastrofy były dwa wybuchy w samolocie, w którym leciała m.in. para prezydencka. Świadczą o tym m.in. pozostałości materiałów wybuchowych, charakterystyczne zniszczenia szczątków, ich rozkład oraz obrażenia ofiar.

Wrak Smoleńsk PAP 1200.jpg
Katastrofa smoleńska. Anita Gargas: Donald Tusk wolał stracić twarz, niż wyjaśnić sprawę

"Nie wszyscy chcą faktów"

Prof. Zdzisław Krasnodębski powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że niektórzy wypierają fakty, które przeczą dotychczasowej wersji katastrofy smoleńskiej. - Nie wszyscy chcą się zapoznać z faktami i chcą wierzyć w to, co komisja Millera przedstawiła. Wbrew oczywistym faktom, które nawet podawano tuż po katastrofie. Np. że kontrolerzy źle naprowadzali samolot - powiedział.

- Rosja nie zakończyła śledztwa i nie oddała wraku. Nikt nie został ukarany. Np. kontrolerzy, których wina była niewątpliwa. Wyobraźmy sobie, że gdyby to do Polski leciał Miedwiediew i nie zadbano by o podstawowe kwestie bezpieczeństwa. Sytuacja wtedy wyglądałaby zupełnie inaczej - zauważył.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na to, że w przypadku potwierdzenia w końcowym raporcie komisji tez zawartych w filmie, działania Polski będą musiały się zmienić. - Jeżeli raport podkomisji będzie z takimi konkluzjami jak film, który zobaczyliśmy, to nie wraku będziemy musieli się domagać. Mamy domagać się sankcji i konsekwencji wyciągniętych przez naszych sojuszników wobec państwa, które o coś nie zadbało - powiedział.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
13:03 PR24_mp3 2021_04_12-07-35-25.mp3 Prof. Zdzisław Krasnodębski o śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej ("24 pytania")

***

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Dorota Kania 

Gość: prof. Zdzisław Krasnodębski (europoseł PiS)

Data emisji: 12.04.2021

Godzina emisji: 7.06

dz

Czytaj także

Macierewicz: nagranie z kokpitu TU-154M jest dowodem, że to eksplozja była przyczyną katastrofy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 13:55
- Nagranie z samolotu jest jednym z materiałów dowodowych, bardzo istotnych, na to, że to eksplozja zniszczyła samolot. Ten wybuch, który został zamieszczony, został znaleziony na rejestratorze z zapisów dźwięków w kokpicie. W tym samym miejscu, gdzie komisja zidentyfikowała urwanie skrzydła - powiedział o ustaleniach komisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego jej przewodniczący, Antoni Macierewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska będzie stawiać tę sprawę na forach międzynarodowych". Suski o raporcie dot. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 14:11
Na podstawie raportu podkomisji Antoniego Macierewicza Polska wystąpi do organizacji międzynarodowych, aby skłoniły Rosję, by ta oddała Polsce wrak TU-154M. Takie kroki zapowiedział w TVP Info poseł PiS Marek Suski, stojący też na czele Rady Programowej Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański ws. katastrofy smoleńskiej: dopatruję się tu analogii z katastrofą gibraltarską z 1943 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 18:30
- Prawdopodobnie nigdy się nie uda wyjaśnić przyczyn katastrofy smoleńskiej. Chociaż nie jest to wykluczone. Mówię 'prawdopodobnie', ponieważ porównuję to z analogicznymi próbami wyjaśnień takich katastrof - powiedział w Polskim Radiu 2 4prof. Henryk Domański, socjolog. Gościem drugiej części audycji był także prof. Piotr Gałecki, psychiatra.
rozwiń zwiń