X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Walka z COVID-19. Dr Artur Zaczyński: liczby na Wyspach świadczą o efekcie szczepień

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 07:39
- Liczba zgonów i zachorowań w Wielkiej Brytanii świadczy o efekcie szczepionek. Nie można nie wierzyć medycynie i wierzyć fake newsom. To szczepionki uratowały nas od wielu chorób. W Polsce także widać efekty szczepień na COVID-19 - powiedział o skuteczności szczepień dr n. med. Artur Zaczyński, dyrektor Szpitala Narodowego w Warszawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Fotokon

W Wielkiej Brytanii wyraźnie spadła liczba zgonów z powodu COVID-19, a także liczba zakażeń. W poniedziałek, w ramach rozpoczętego trzy tygodnie temu wychodzenia z lockdownu, w Anglii poluzowane zostały następne restrykcje. Przestał obowiązywać zakaz wychodzenia z domów bez uzasadnionego powodu, na otwartym powietrzu może się spotykać sześć osób lub członkowie dwóch gospodarstw domowych, dostępne są znów obiekty sportowe na otwartej przestrzeni i mogą odbywać się śluby z udziałem sześciu gości.

1200_koronawirus_shutterstock.png
Nowe zasady kwarantanny dla podróżujących. Opublikowano rozporządzenie

Szczepienia

Zadaniem dr n. med. Artura Zaczyńskiego na przykładzie innych krajów wyraźnie widać, że szczepienia są skuteczne. - Liczba zgonów i zachorowań w Wielkiej Brytanii świadczy o efekcie szczepionek. Nie można nie wierzyć medycynie i wierzyć fake newsom. To szczepionki uratowały nas od wielu chorób. W Polsce także widać efekty szczepień na COVID-19 - powiedział.

- Im szybciej się wyszczepimy tym będzie mniej wirusa w otoczeniu i będzie mniejsza szansa na mutowanie koronawirusa. Na razie nie ma doniesień o tym, aby jakikolwiek szczep wirusa był totalnie odporny na szczepionki - dodał.

Czytaj także:

Medyk ocenił także obecną sytuację walki z koronawirusem w Polsce. - Jeżeli mamy 30 proc. dodatnich wyników na COVID-19, to ta liczba jeszcze o niczym nie mówi. Jeżeli natomiast z tej liczby połowa osób trafia do szpitali, a wcześniej było to 10 proc., to świadczy to o jego zakaźności. To powoduje przeciążenie służby zdrowia - ocenił.

Posłuchaj
14:21 PR24_mp3 2021_03_30-07-06-48.mp3 dr n. med. Artur Zaczyński o walce z COVID-19 ("24 pytania")

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: dr n. med. Artur Zaczyński (dyrektor Szpitala Narodowego)
Data emisji: 30.03.2021
Godzina emisji: 07.07

dz

Czytaj także

Trzecia fala pandemii w Polsce. Dr Sutkowski: sytuacja jest krytyczna

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2021 21:25
- Nikt nie ukrywa, że sytuacja jest krytyczna. Służba zdrowia jest na granicy. Trudno powiedzieć, gdzie jest cienka czerwona linia - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i z Litwą. Nowe zasady obowiązują od dzisiaj

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 06:00
Kontrole sanitarne, które trwają od lutego na granicach z Czechami i ze Słowacją, od wtorku będą też prowadzone na pozostałych lądowych granicach Polski stanowiących wewnętrzne granice UE, czyli z Niemcami i z Litwą. Wjeżdżających do Polski weryfikować będą patrole.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już 2 mln osób zaszczepione dwoma dawkami przeciw COVID-19. Jakie są plany na dalsze szczepienia?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2021 06:35
W poniedziałek wieczorem przekroczono w Polsce próg 2 mln osób zaszczepionych obiema dawkami. W połowie kwietnia do Polski prawdopodobnie dotrze szczepionka kolejnej firmy, Johnson&Johnson, co według zapowiedzi rządzących ma znacznie przyspieszyć proces szczepień.
rozwiń zwiń