X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Kierwiński: przez ostatnie 5 lat prokuratura nie zrobiła nic ws. śledztwa dotyczącego śmierci Jolanty Brzeskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 08:25
- Warszawie i pamięci Jolanty Brzeskiej potrzeba dwóch rzeczy: dokończenia śledztwa ws. jej śmierci oraz przyjęcia ustawy reprywatyzacyjnej. Od 5 lat prokuratura nie zrobiła kompletnie nic, jeśli chodzi o śledztwo. Dziwię się, że nie podejmowane są żadne kroki mimo tego, że Zbigniew Ziobro obiecywał działania - powiedział Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.

Decyzją warszawskich radnych PO projekt nadania tytułu honorowej obywatelki Warszawy Jolancie Brzeskiej został zdjęty z porządku obrad. - Honorowe obywatelstwo jest wyróżnieniem przyznawanym osobom żyjącym - stwierdził Jarosław Szostakowski. 

forum-brzeska 1200.jpg
PO nie chce upamiętnienia Jolanty Brzeskiej. Kuriozalne tłumaczenia

Postanowienie to wzbudziło wiele dyskusji w różnych środowiskach. Marcin Kierwiński zwrócił uwagę, że Jolanta Brzeska została uhonorowana w przestrzeni miejskiej nazwą skweru.

- Jeśli ktoś z polityków chce oddać hołd pani Brzeskiej, to najlepiej niech przyjmie ustawę reprywatyzacyjną. W zeszłej kadencji, w imieniu swojego klubu, złożyłem projekt, ale nie został przyjęty. Co mówił minister Jaki? Że ma swój projekt, który zostanie złożony. Jednak wraz ze swoimi współpracownikami nie dał rady - wskazał poseł.

Posłuchaj
15:17 PR24_mp3 2021_03_22-07-36-10.mp3 Marcin Kierwiński o sprawie upamiętnienia Jolanty Brzeskiej ("24 pytania")

W opinii rozmówcy Adriana Klarenbacha Warszawie i pamięci Jolanty Brzeskiej potrzeba dwóch rzeczy: dokończenia śledztwa ws. jej śmierci oraz przyjęcia ustawy reprywatyzacyjnej.

- Od 5 lat prokuratura w sprawie śledztwa kompletnie nic nie zrobiła. Dziwię się, że nie podejmowane są żadne kroki mimo tego, że Zbigniew Ziobro obiecywał działania. Również politycy tej partii obiecywali projekt ustawy. Nie został on złożony, a nasz zablokowano - zaznaczył Kierwiński.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Kierwiński (sekretarz generalny PO)
Data emisji: 22.03.2021
Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Lisiecki: sędziowie WSA w wielu przypadkach "klepali" pewne rzeczy związane ze zwrotami nieruchomości w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 18:13
- Nie dziwi mnie decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Przecież to sędziowie tego właśnie sądu, przed wybuchem afery reprywatyzacyjnej, może nie uczestniczyli w samym procederze, ale w wielu przypadkach "klepali" pewne rzeczy związane ze zwrotami nieruchomości - powiedział Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości.  
rozwiń zwiń