X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Uderzyliśmy w miliardowe interesy". Daniel Obajtek o przyczynach ataków medialnych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 08:13
Budujemy koncern, który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe. (...) Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat wynoszące ok. 26 mld zł. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen
Daniel Obajtek, prezes PKN OrlenFoto: PolskieRadio24.pl
1200_Obajtek_PAP.png
"Jedna wielka nagonka, nie mam zamiaru rezygnować". Daniel Obajtek odpowiada na publikacje "GW"

W "Gazecie Wyborczej", a także części innych mediów związanych z obozem opozycyjnym pojawiły się serie artykułów dotyczące prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka. Począwszy od zarzutów, jakoby - w czasach sprawowania funkcji wójta Pcimia - Obajtek nielegalnie "kierował z tylnego siedzenia" prywatną firmą, aż po te dotyczące kupowanych przez niego mieszkań - szef Orlenu wszystkie określa nieprawdziwymi lub zmanipulowanymi. W audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" wyjaśniał, skąd - jego zdaniem - bierze się seria ataków w niego wymierzona.

"Kontrola nic nie wykazała"

Gość PR24 podkreślił, że informacje o jego majątku nie są niczym tajnym ani nowym, bo jego oświadczenia majątkowe do 2015 roku były jawne i ogólnodostępne. Ponadto - jak podkreślił - został sprawdzony przez CBA i prokuraturę pod kątem swojej działalności biznesowej.

- Kontrola zaczęła się w 2011, skończyła się w 2013 (roku), prokuratura umorzyła postępowanie. I zostałem sprawdzony z całego swojego życia zawodowego do 2013 roku - wszystkie konta, wszystkie przelewy, wszystkie akty notarialne. W związku z tym to jest jedna wielka nagonka - mówił Daniel Obajtek w Polskim Radiu 24.

Czytaj więcej:

"Uderzenie w potężne interesy"

Obajtek Daniel pap 1200x660.jpg
Daniel Obajtek: nie mam zamiaru rezygnować pod naciskiem "Gazety Wyborczej"

W audycji padło pytanie o to, dlaczego wokół Daniela Obajtka "szum się zrobił teraz", skoro wszystkie te informacje były dotąd jawne? Prezes Orlenu wyjaśnił, że to, czym się zajmuje, to budowa "potężnego koncernu multienergetycznego", a tego rodzaju działalność zawsze uderza w czyjeś interesy.

- (Budujemy koncern), który będzie dywersyfikował dostawy, dywersyfikuje dostawy ropy, który będzie rezygnował z pewnego kanału pośredników. To jest uderzenie w bardzo duże interesy, to są interesy miliardowe. Od samego początku, będąc w Orlenie, a jestem już przeszło 3 lata, buduję koncern z pewnymi sukcesami. Zyski ten koncern ma w ciągu pięciu lat (wynoszące) ok. 26 mld zł. Przypomnę, że w ciągu pięciu lat Platformy zysk wynosił 1,7 mld zł. Przerywa się pewne interesy, pewne grupy wpływów - mówił Daniel Obajtek.

Posłuchaj
12:47 PR24_mp3 2021_03_16-07-15-17_Obajtek.mp3 Daniel Obajtek o publikacjach na jego temat ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Daniel Obajtek (prezes PKN Orlen)
Data emisji: 16.03.2021
Godzina emisji: 07.15

PR24/jmo

Czytaj także

"Przekaz kierowany do wyborców PO i opozycji". Prof. Domański o sprawie prezesa Orlenu

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 18:11
- Efekt tego nie powinien być istotny, nie powinien być ważny, nie powinien zaważyć na obniżeniu notowań Prawa i Sprawiedliwości. Tym bardziej, że mamy do czynienia z pewną powtarzalnością tego typu zarzutów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk, komentując sprawę Daniela Obajtka, prezesa Orlenu, którą opisała "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orlen jest niewygodny dla firm ze Wschodu". Publicyści o oskarżeniach wobec Daniela Obajtka

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 11:00
- Z tej całej afery Polacy zapamiętają, że Daniel Obajtek używa czasem brzydkich wyrazów i tyle. Ma ona potencjał jak sprawa budowy wieżowców przy Srebrnej i jest tak pogmatwana, że nie wiadomo, o co chodzi - powiedział podczas "Debaty Poranka" w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski.
rozwiń zwiń