X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Półprawdy i ordynarne kłamstwa". Zbigniew Kuźmiuk o europosłach polskiej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2021 09:00
- Niektórzy polscy europosłowie przedstawiają w swoich frakcjach nierzeczywisty obraz tego, co dzieje się w Polsce i potem ich koledzy myślą, że to prawda - wskazywał w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.
Zbigniew Kuźmiuk
Zbigniew KuźmiukFoto: PR24/AK

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o rzekomym ataku na wolne media, m.in. w Polsce. Przewodniczący obradom nakazał opuszczenie mównicy Robertowi Biedroniowi z Lewicy, który zamiast wygłaszać swoje przemówienie, stał z tabliczką zakrywającą usta.

Zbigniew Kuźmiuk podkreślał w Polskim Radiu 24, że inicjowane przez polską opozycją debaty na temat Polski w Parlamencie Europejskim szkodzą nam wszystkim.

Posłuchaj
12:27 _PR24_AAC 2021_03_11-07-16-05.mp3 "Półprawdy i ordynarne kłamstwa". Zbigniew Kuźmiuk o europosłach polskiej opozycji (Dwie Strony)

- Zadziwiająca sytuacja, która trwa od 2015 roku zgodnie z hasłem "ulica, zagranica" - tłumaczył europoseł.

salvini shutterstock_1736545610 1200.jpg
Matteo Salvini chce zbudować nową siłę w Parlamencie Europejskim. Rozmowy z Polakami i Węgrami

"Nie wszyscy wierzą europosłom opozycji"

Gość Polskiego Radia 24 wskazywał, że niektórzy polscy europosłowie przedstawiają w swoich frakcjach nierzeczywisty obraz tego, co dzieje się w Polsce i potem ich koledzy myślą, że to prawda. - Chociaż w prywatnych rozmowach z wieloma z nich widać, że nie do końca w to wierzą - powiedział.

- Na szczęście oparty na półprawdach i ordynarnych kłamstwach list Adama Michnika nie dotarł do europosłów PiS - odpowiedział pytany o cytowany w Parlamencie Europejskim list naczelnego "Gazety Wyborczej".

Czytaj także:

Zbigniew Kuźmiuk zwracał uwagę na to, że od wielu lat słyszymy narrację, że "w Polsce źle się dzieje, prześladujemy opozycję i media".

- Coraz więcej europosłów zastanawia się jednak, jak to możliwe, przy rzekomym braku demokracji, skoro mamy takie osiągnięcia - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Zbigniew Kuźmiuk (PiS)

Data emisji: 11.03.2021

Godzina emisji: 7.47

ks

Czytaj także

Prof. Ryba o rezolucji PE ws. strefy wolności LGBTIQ: pokazuje, jak bardzo umysły elit UE opanowała ideologia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:50
- Dla zdroworozsądkowego człowieka to stek absurdów. Niewyobrażalne pogwałcenie wszystkiego, co stanowi porządek natury. Jego podważanie, to zmierzanie prostą drogą do końca naszej cywilizacji - powiedział prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PE o "strefach wolności dla LGBTIQ". Legutko: zróbcie UE strefą wolności dla zdrowego rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 20:35
Komisja Europejska popiera inicjatywę PE, by obwołać UE "strefą wolności LGBTIQ" - oznajmiła w Parlamencie Europejskim komisarz UE ds. równości Helena Dalli. - Zróbcie UE strefą wolną dla zdrowego rozsądku - mówił z kolei polski eurodeputowany Ryszard Legutko (PiS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: rezolucja PE ws. "stref wolności LGBTIQ+" nie będzie miała skutków prawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 21:43
- Ta rezolucja nie będzie rodzić żadnych skutków prawnych, ale jednocześnie dokonuje się pewnej mistyfikacji stanu prawnego, chociażby w Polsce - przecież doskonale wiemy, że wszyscy obywatele RP, każdy i każda z nas cieszą się konstytucyjną ochroną godności i wolności, niezależnie od wszystkich indywidualnych przymiotów, także orientacji seksualnej - powiedział na antenie TVP Info szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau.
rozwiń zwiń