X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Rozwój i większe bezpieczeństwo kraju". Gróbarczyk o budowie tunelu pod Świną

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 08:00
- Tunel jest tak istotnym, oczywistym projektem, że powinien być poza dyskusją - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Gróbarczyk, komentując reakcje na rozpoczęcie inwestycji w Świnoujściu. 
Marek Gróbarczyk
Marek GróbarczykFoto: Foto: PR24

W piątek uroczyście rozpoczęło się drążenie tunelu pod dnem Świny. Według świnoujskiego magistratu trasa łącząca wyspy Uznam i Wolin będzie najdłuższą przeprawą podwodną w Polsce: 1484 metry wydrąży TBM (Tunnel Boring Machine - ang. maszyna drążąca tunel), natomiast z odcinkami wykonanymi metodami stropowymi całość będzie mieć długość 1780 metrów.

pap_świnoujście 1200.jpg
Eksperci: tunel w Świnoujściu to inwestycja potrzebna zarówno gospodarce, jak i lokalnej społeczności

Gość rozmowy odniósł się do krytyki, która towarzyszyła rozpoczęciu projektu. - Każda infrastruktura dostępowa polepsza rozwój danego obszaru, danej części Polski. Jest to rzecz krytykowana przez naszych sąsiadów - powiedział. 


Posłuchaj
12:56 _PR24_AAC 2021_03_09-07-16-18.mp3 Marek Gróbarczyk o budowie tunelu pod Świną (24 pytania - rozmowa poranka/PR24)

 

Marek Gróbarczyk budowę tunelu porównał z przekopem Mierzei Wiślanej. - Podobną sytuację mamy na Mierzei Wiślanej, bo to z kolei wschodnia część, która dostaje ogromne możliwości rozwojowe, przede wszystkim w ramach polepszenia swojej konkurencyjności - ocenił. Wiceminister infrastruktury dodał, że poza wymiarem gospodarczym istotne jest również znaczenie strategiczne projektów. - Ma to wymiar gospodarczy, ale też wymiar strategiczny w kontekście bezpieczeństwa - stwierdził. 

- To są elementy, które mają zasadnicze znaczenie dla rozwoju Polski, ale i podnoszenia bezpieczeństwa kraju - zaznaczył.

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Marek Gróbarczyk (PiS)

Data emisji: 09.03.2021

Godzina: 7.16

kb

Czytaj także

"Nawiązanie do tradycji II RP". Marek Król o budowie tunelu pod Świną

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 13:40
 - Mimo kryzysu nie przerwano takich inwestycji jak tunel pod Świną, Mierzeja Wiślana i Centralny Port Komunikacyjny. Będą one decydowały o przyszłości Polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Marek Król z tygodnika "Sieci". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwój polskiej infrastruktury. "W każdym regionie Polski toczą się inwestycje w drogowe lub kolejowe"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 10:41
- Dla nas najważniejsze jest to, że w każdym regionie kraju toczą się ważne inwestycje drogowe i kolejowe. Nie ma takiego regionu w Polsce, gdzie sprawa komunikacji byłaby zaniedbywana i na tym nam bardzo zależy - powiedział o rozwoju polskiej infrastruktury w kontekście rozpoczęcia budowy tunelu w Świnoujściu Szymon Huptyś, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury.
rozwiń zwiń