X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Poseł Lewicy: nie ma podstaw do tego, by "W pustyni i w puszczy" zniknęło z kanonu lektur

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 08:35
- Tak naprawdę w każdej pozycji możemy się doszukać ksenofobicznych tekstów, ale jako posłowie powinniśmy się zajmować innymi kwestiami - mówił na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak.
Arkadiusz Iwaniak
Arkadiusz IwaniakFoto: PR24

Poseł Maciej Gdula z Lewicy uważa, że książka "W pustyni i w puszczy" powinna zniknąć z listy lektur szkolnych, albo powinna być krytycznie omawiana dopiero w liceum. Według posła jest ona przesycona rasizmem. Gdula swoimi wątpliwościami dotyczącymi "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza dzielił się w mediach i na Twitterze. Książka jest na liście lektur obowiązkowych w szkole podstawowej dla klas 4-6.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że mamy do czynienia z prywatną opinią Macieja Gduli. - Każdy z nas ma możliwość wypowiadania się. Osobiście nie przeszkadza mi "W pustyni i w puszczy". Jest to ciekawa książka. Tak naprawdę w każdej pozycji możemy się doszukać ksenofobicznych tekstów, jako posłowie powinniśmy się zajmować innymi kwestiami - powiedział  Arkadiusz Iwaniak.

Forum Maciej Gdula 1200.png
"Nie wierzyłem w to, co słyszę". Politycy PiS oburzeni słowami posła Lewicy o Polaku w śpiączce

Jego zdaniem nie ma podstaw do tego, by powieść Henryka Sienkiewicza zniknęła z kanonu lektur. - Nie doszukujmy się we wszystkim podtekstów - dodał, zapewniając, że zapyta Gdulę, o co mu chodzi. - Pamiętajmy, że książka była pisana w innych czasach. Dzisiaj słowo "Murzyn" nie najlepiej się kojarzy. W tamtych czasach nie było to negatywne określenie. Książka była pisana takim językiem, jaki wówczas był akceptowalny - podsumował Iwaniak.


Posłuchaj
14:33 PR24_mp3 2021_03_05-07-36-08.mp3 Arkadiusz Iwaniak gościem Adriana Klarenbacha (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

 

Więcej w nagraniu. Arkadiusz Iwaniak mówił również o rezolucji PE ws. ogłoszenia UE strefą wolności LGBT.  


Audycja: "24 pytania - Rozmowa poranka"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Arkadiusz Iwaniak (poseł Lewicy)

Data emisji: 5.03.2021

Godzina emisji: 7.35 

PR24/tj

Czytaj także

Poseł Lewicy zarzuca "W pustyni i w puszczy" rasizm. MEiN odpowiada

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 07:49
- Maciej Gdula (Lewica) uważa, że książka "W pustyni i w puszczy" powinna zniknąć z listy lektur szkolnych albo powinna być krytycznie omawiana dopiero w liceum. Według posła jest ona przesycona rasizmem. Wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski podkreśla, że dzieło noblisty wychowało pokolenia Polaków.
rozwiń zwiń