X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wiceprezes PSL: nie ma mowy o jednej liście opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2021 08:50
- W jednym worku nie pomieszczą się różne poglądy ludzi, którzy zupełnie inaczej patrzą na rozwój naszego kraju - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes PSL Dariusz Klimczak. 
Dariusz Klimczak
Dariusz KlimczakFoto: PR24/TB

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że Koalicja Polska odróżnia się tym, że patrzy do przodu. - Polityka musi być oparta na faktach, musi się przekładać na rezultaty, które odczuje społeczeństwo. Dlatego, gdy pojawiają się dobre projekty w parlamencie, to potrafimy zagłosować lewą i prawą stroną. Ważne, żeby ludzie na tym skorzystali - powiedział Dariusz Klimczak. Przypomniał w tym kontekście, że PSL było jedyną partią, która obok PiS zagłosowała za programem 500+. - Dziś nie ma takiego polityka, który chciałby zlikwidować ten program - podkreślił. 

Libicki1200.jpg
Libicki: będąc za kompromisem, PO trzymała się centrowej pozycji, stanowisko ws. aborcji to błąd

Wiceprezes PSL tłumaczył, że opozycja powinna pójść po zwycięstwo wyborcze w spójnych ideowo blokach wyborczych. - Pierwszy blok, konserwatywny, centrowo-chadecki, powinien być skupiony wokół Koalicji Polskiej a drugi lewicowo-liberalny. Stało się to klarowne po deklaracji ideowej Platformy Obywatelskiej, która jednoznacznie opowiedziała się po jednej ze stron i koncentruje się na rywalizacji z lewicą o elektorat - tłumaczył Klimczak. Jego zdaniem nie należy skreślać żadnego polityka dla Koalicji Polskiej, w tym nawet Pawła Kukiza. 


Posłuchaj
11:24 PR24_mp3 2021_03_04-07-35-53.mp3 Dariusz Klimczak gościem Stanisława Janeckiego (24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Dariusz Klimczak skomentował również utworzenie koła poselskiego Polska 2050. Tworzą je Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska. Oprócz trzech posłanek reprezentantem Polski 2050 w parlamencie jest również senator Jacek Bury. - Usłyszałem ciekawe określenie, że jest to pierwsze koło łowieckie w polskim parlamencie. Chyba nie na tym powinna polegać polityka, nie na tym polega nowa jakość. Może teza o kupowaniu parlamentarzystów jest zbyt daleko posunięta, ale marzeniami o pierwszych miejscach na listach pewnie zostali skuszeni. Prace i wypowiedzi tych parlamentarzystów niczym nie różnią się od ich poprzedniej działalności - podsumował wiceprezes PSL.

Więcej w nagraniu. 

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Dariusz Klimczak
Data emisji: 4.02.2021
Godzina emisji: 07.35


Czytaj także

Tomasz Zimoch odszedł z klubu KO. "Nie wyjaśnił przyczyn swojej decyzji"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2021 18:33
- Poseł Tomasz Zimoch złożył rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej - poinformował rzecznik PO Jan Grabiec. Jak dodał, pismo jest jednozdaniowe, poseł nie wyjaśnił w nim przyczyn swej decyzji.
rozwiń zwiń