X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Siemoniak o przejściu polityków KO do ruchu Hołowni: mówienie o zdradzie to przesada

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 08:24
- Nie jestem zwolennikiem takich transferów. Jednak mam świadomość, że są to trudne indywidualne decyzje. Im mniej takich sytuacji, tym lepiej, ale czegoś takiego nie unikniemy. Trzeba umieć sobie z tym radzić. Nie należy palić mostów, bo nigdy nie wiadomo, gdzie można się w przyszłości spotkać - powiedział Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej.
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak Foto: PR24/AK

W rozmowie z Mirosławem Skowronem Tomasz Siemoniak odniósł się do rosnących wyników sondażowych ruchu Szymona Hołowni. Zaznaczył, że życzyłby sobie, aby to Koalicja Obywatelska miała jak najwyższe poparcie wyborców, ale stwierdził też, że liczy się suma głosów dla całej opozycji, jako zdolność do zmiany władzy.

forum-0586740967 (2).jpg
Jacek Karnowski: ruch Szymona Hołowni destabilizuje obie strony sceny politycznej

- Widać, że ruch Szymona Hołowni pozyskuje nowe osoby, które nie były do tej pory w polityce, to dobra robota. Jest pewien element konkurencji w opozycji, to naturalne, ale ja jestem zwolennikiem współpracy, patrzenia na wspólny cel i braku uszczypliwości. Praca, którą wykonuje Szymon Hołownia i jego współpracownicy, jest godna szacunku - ocenił poseł.

Posłuchaj
11:37 PR24_mp3 2021_02_22-07-35-35.mp3 Tomasz Siemoniak o przejściu polityków KO do ruchu Szymona Hołowni ("24 pytania")

Polityk PO skomentował również przejście przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej do ruchu Hołowni. Podkreślił, że nie jest zwolennikiem takich transferów i zmiany barw politycznych.

- Z drugiej strony mam świadomość, że są to trudne indywidualne decyzje, gdy ktoś się na coś takiego decyduje. Używanie bardzo mocnych kategorii, jak zdrada, jest nadmierne. Im mniej takich sytuacji, tym lepiej, ale czegoś takiego nie unikniemy. W ostatnich 30 latach demokratycznej polityki w naszym kraju mieliśmy wiele sytuacji przechodzenia polityków do innych ugrupowań. Trzeba umieć sobie z tym radzić, nie należy palić mostów, bo nigdy nie wiadomo, gdzie można się w przyszłości spotkać - dodał.  

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Mirosław Skowron
Gość: Tomasz Siemoniak (Platforma Obywatelska)
Data emisji: 22.02.2021
Godzina emisji: 07.36

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Krulikowski: Platforma Obywatelska chce się wyróżnić na tle Szymona Hołowni i Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 19:28
- W 2015 roku, w ostatnim roku rządów Platformy, rząd Ewy Kopacz dokonał takiego liberalnego zwrotu i to wówczas nie wyszło Platformie na dobre - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji". Gościem audycji był również publicysta Paweł Krulikowski. 
rozwiń zwiń